30 Oktyabr 2024 1698
Albaniya poytaxti Tirana shahrida o‘tayotgan sport kurashlari bo‘yicha noolimpiya vazn toifasidagi jahon chempionati doirasida Birlashgan kurash dunyosi (UWW)ning yangi saylangan byuro yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda tashkilot rahbariyati qayta shakllantirib olindi.
Ahamiyatlisi, uzoq yillardan beri UWW vitse-prezidenti vazifasida faoliyat ko‘rsatib kelayotgan yurtdoshimiz, pedagogika fanlari doktori, professor Axroljon Ro‘ziyev yana 4 yil muddatga ushbu lavozimda ishlaydigan bo‘ldi. Shuningdek, Mixail Mamiashvili va Natalya Yarыgina (Rossiya), Teodoras Xamakos (Gretsiya), Rodik Yakshi (Tursiya) hamda Fuad Meskut (Marokash) ham tashkilot vitse-prezidenti sifatida faoliyat olib borishadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Axroljon Ahmedovichni ushbu mas’uliyatli lavozimga saylangani bilan muborakbod etib, unga oldindagi faoliyatida omad va muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

30 Октября 2024 1581
В городе Тирана (Албания) в рамках чемпионата мира по спортивной борьбе в неолимпийских весовых категориях состоялось заседание вновь избранного бюро Объединенного мира борьбы (UWW). Во время мероприятия было сформировано новое руководство организации.
Примечательно, что наш соотечественник, доктор педагогических наук, профессор Ахролжон Рузиев, который долгое время является вице-президентом UWW, следующие 4 года продолжит свою деятельность в этом же посту. Также Михаил Мамиашвили и Наталья Ярыгина (Россия), Теодорас Хамакос (Греция) сохранили свои посты в качестве вице-президентов, к ним же добавились Родика Якши (Турция) и Фуад Мескут (Марокко).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ахролжона Ахмедовича с избранием на ответственную должность, желает ему успехов и высоких достижений в этом поприще.