29 Oktyabr 2024 1622
Vatandoshimiz Xursand Sherov bir necha yillardan beri velosipeddagi oʻzining ajoyib sayohatlari bilan shuhrat qozongan. Bu yil hamyurtimiz yana bir ulkan safarni amalga oshirdi. Joriy yilning 1-iyun kuni Oʻzbekiston-Qozogʻiston-Rossiya-Moʻgʻuliston davlatlari boʻylab sayohatini boshlagan Xursand Nurxonovich 10 ming kmdan ortiq yoʻl yurib, 7-oktyabr kuni oʻz uyiga qaytdi. Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida mazkur safar taassurotlariga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirining maslahatchisi Sharifjon Moʻminjonov, Bahodir Maxsitov boshchiligidagi sport faxriylari, Xursand Sherovning yaqinlari va yosh velosipedchilar ishtirok etishdi.
Tadbirda soʻz olgan Sharifjon Fuzaylovich hamda Bahodir Maxsitovich 66 yoshli Xursand Sherovning sogʻlom turmush tarzini ommalashtirishga qoʻshgan hissasi uchun minnatdorchilik bildirib, kun qahramoniga esdalik sovgʻalarini taqdim qilishdi. Shuningdek, bir necha faxriylar soʻz olib, X.Sherovning bunday tashabbusi yoshlar uchun oʻrnak va motivatsiya boʻlishini taʼkidlashdi.
Oʻz navbatida, Xursand Nurxonovich davlatimiz rahbari ilgari surayotgan sogʻlom turmush tarzini yanada ommalashtirish, kelgusida yangi manzillar boʻyicha bundan ham yirik safarlarni amalga oshirishni niyat qilganini bildirdi.

29 Октября 2024 1672
Наш соотечественник Хурсанд Шеров известен своими интересными путешествиями на велосипеде. Этот год тоже не стал исключением и ветеран спорта совершил ещё одну незабываемую поездку. 1 июня нынешнего года он начал своё путешествие, побывав в таких странах, как Казахстан, Россия, Монголия и одолел более 10 тысяч километров. 7 октября Хурсанд Шеров вернулся домой. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось мероприятие, где принял участие наш путешественник и поделился своими впечатлениями.
В мероприятии присутствовали советник Министра спорта Республики Узбекистан Шарифжон Муминжонов, ветераны спорта страны во главе с Баходиром Махситовым, семья Хурсанда Шерова, а также, молодые велосипедисты.
На мероприятии выступили Шарифжон Фузайлович и Баходир Махситович, которые выразили благодарность 66-летнему Хурсанду Шерову за его вклад в популяризации здорового образа жизни среди населения и вручили подарки герою дня. Также, ветераны отметили, что такая инициатива Х.Нурхановича станет хорошим примером и мотивацией для подрастающего поколения.
В свою очередь Хурсанд Шеров выразил, что очень рад оказывать содействие в пропаганде здорового образа жизни, который выдвигается нашим Главой Государства и что в будущем планирует совершать еще более масштабные поездки по новым местам.