19 Oktyabr 2024 2298
Toshkent mezbonlik qilgan dzyudo boʻyicha harbiylar oʻrtasidagi jahon chempionati oʻz yakuniga yetdi. Ma’lum qilganimizdek, musobaqaning soʻnggi kunida jamoaviy dasturda gʻolib va sovrindorlar aniqlab olindi.
Ahamiyatlisi, yigitlarimiz ham, qizlarimiz ham saralashdan muvaffaqiyatli oʻtib, final bosqichigacha yetib kelishdi. Yakunda Fransiyani 3:1 hisobida magʻlub etgan qizlarimiz oltin medallarga sazovor boʻlishdi. Yigitlarimiz esa Moʻgʻulistonga 2:3 hisobida imkoniyatni boy berib, kumush medallarni qoʻlga kiritishdi.
Shu tariqa, ilk bor yurtimizda tashkil etilgan mazkur yoʻnalishdagi dunyo birinchiligi poyoniga yetdi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi unda qayd etilgan ulkan natijalar bilan barcha harbiy sportchilarimiz va ularning murabbiylari, muxlislarimizni qutlab qoladi.

19 Октября 2024 2333
Завершился чемпионат мира по дзюдо среди военнослужащих, который принимал Ташкент. В заключительный день соревнований были определены медалисты в командной программе.
Приятно отметить, что наши соотечественники успешно завершили квалификационные поединки и пробились в финал. В итоге золотые медали завоевали дзюдоистки, которые одолели представительниц Франции со счётом 3:1. А наши ребята, уступив команде Монголии со счётом 2:3, удостоились серебряных наград.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет военных дзюдоистов нашей страны и их тренеров с достойным выступлением на столь престижных стартах!