17 Oktyabr 2024 1847
Maʼlum qilganimizdek, Toshkentda dzyudo boʻyicha harbiylar oʻrtasidagi jahon chempionati boshlandi. Birinchi kun kechki dasturdan oʻrin olgan final bellashuvlaridan avval musobaqaning tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vaziri, general-leytenant Bahodir Qurbonov soʻz olib, mamlakatimizda birinchi bor tashkil etilayotgan ushbu musobaqa ishtirokchilariga omad tiladi.
Marosimning badiiy qismidan keyin medallar uchun bellashuvlarga start berildi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari 2 ta oltin, 3 ta kumush va 3 ta bronza medallariga sazovor boʻlishdi. Batafsil:
-52 kg: Gulhayo Jo'rayeva
-73 kg: Shahram Ahadov
-48 kg: Halima Qurbonova
-63 kg: Nigina Saparbayeva
-66 kg: Abdurahim Nutfullayev
-48 kg: Laziza Haydarova
-57 kg: Nilufar Yermaganbetova
-60 kg: Bahrom Boturov
Bugun erkaklar oʻrtasida -81, -90, -100 va +100, ayollar oʻrtasida esa -70, -78 va +78 kg vazn toifalaridagi bahslar tashkil etiladi.

17 Октября 2024 1911
Как мы сообщали ранее, в Ташкенте стартовал чемпионат мира по дзюдо среди военнослужащих. Перед финальными поединками первого соревновательного дня состоялась торжественная церемония открытия первенства планеты. Министр обороны Республики Узбекистан, генерал-лейтенант Баходир Курбонов, выступая на мероприятии пожелал удачи участникам престижных стартов, впервые организованных в нашей стране.
После художественной части церемонии были определены медалисты состязаний. Отрадно отметить, что сборная Узбекистана завоевала 2 золотые, 3 серебряные и 3 бронзовые награды. Подробнее:
-66 кг: Абдурахим Нутфуллаев
Сегодня будут определены медалисты в весовых категориях -81, -90, -100 и +100 кг среди мужчин и -70, -78 и +78 кг среди женщин.