Tokio-2020 litsenziya standartlarini bajarish uchun malaka muddati tugagandan so'ng, Jahon reytingida g'olib bo'lgan sportchilarga ko'ra, har bir intizom bo'yicha Olimpiadada qaysi sportchilar ishtirok etishi ma'lum bo'ldi.
Ta'kidlash joizki, ushbu sport turidagi o'zbek sportchilari orasida Svetlana Radzivil birinchi o'rinni egalladi. Ushbu Olimpiya siklida talablar har qachongidan ham yuqori edi. Shundan kelib chiqqan holda, barcha sportchilar ham standartlarni bajara olish va litsenziyaga ega bo'lishga muvaffaq bo'la olmadi.
Sportchilarimiz orasida Tokio-2020da ishtirok etish huquqi litsenziyasini bajarish orqali qo'lga kiritildi:
Balandlikka sakrash, ayollar
Svetlana Radzivil
Safina Sadullayeva
Uch karra sakrash, ayollar:
Roxana Xudoerov
Ruslan Qurbonov
Uzoqqa sakrash, ayollar:
Daria Reznichenko
Bolg'a otish, erkaklar:
Suxrob Xo'jayev
Gepatlon, ayollar:
Ekaterina Voronina
Afsuski, bizning vakili Nadiya Dusanova balandlikka sakrash bo'yicha birinchi 32-talikka kira olmadi. Reytingda 34-o'rinni egalladi. Tokio-2020 o'yinlarida sportchilarimizga omad tilaymiz.

The names of the Tokyo 2020 athletics licensees are known
After the completion of the qualification period to meet the licensing standards of Tokyo 2020, it became known which athletes in each discipline will take part in the Olympics, according to the won place in the world ranking.
It should be noted that among Uzbek athletes in this sport, Svetlana Radzivil was the first to fulfill the standard. In this Olympic cycle, the requirements were higher than ever. Based on this, not every athlete managed to meet the standards and will be awarded a license.
Among our athletes, they won the right to participate in Tokyo 2020 by fulfilling the license standard:
High jump, women
Svetlana Radzivil
Safina Sadullayeva
Triple jump, women:
Roxana Khudoerova
Ruslan Kurbanov
Long jump, women:
Daria Reznichenko
Hammer throwing, men:
Suhrob Khuzhaev
Heptathlon, women:
Ekaterina Voronina
Unfortunately, our representative Nadia Dusanova in high jump could not enter the top 32. She took the 34th place in the rating. We wish good luck to our athletes at the upcoming Tokyo 2020 Games.