Chavandozlarimiz “Millatlar kubogi”da yetakchi
Rossiya Federatsiyasining Moskva viloyatida joylashgan “Maxima stables” ot sporti klubida konkur bo‘yicha “Millatlar kubogi”ning navbatdagi bosqichi o‘z yakuniga yetdi. Quvonarlisi, yakunda terma jamoamiz vakillari umumjamoa hisobida peshqadamlikni qo‘lga olishdi.
Yevrosiyo ot sporti assotsiatsiyasi tomonidan tashkil etilgan mazkur musobaqada chavandozlarimiz bir qator yo‘nalishlarda g‘alaba qozonishdi. Jumladan, yoshlar o‘rtasida o‘tkaziladigan CSI-CH dasturida Boburjon Valijonov eng yaxshi natijani qayd etib, oltin medal bilan taqdirlandi. Terma jamoalar miqyosida kechgan bellashuvlarda yigitlarimiz kumush medalga sazovor bo‘lishdi.
Qayd etish joiz, chavandozlarimiz bu yilgi yirik musobaqalarda 9 ta oltin, 11 ta kumush va 5 ta bronza medallari jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldilar. “Millatlar kubogi”ning ortda qolgan 3 bosqichi yakuniga ko‘ra jamoamiz eng katta ballni qo‘lga kiritib turibdi.
1. O‘zbekiston – 260
2. Qirg‘iziston – 220
3. Rossiya – 170
“Millatlar kubogi”ning yakuniy bosqichi 4-8 avgust kunlari ushbu viloyatdagi “Ivanovskoye” ot sporti klubida bo‘lib o‘tadi.

Riders of Uzbekistan are leading in the competitions of the "Cup of Nations"
The next stage of the "Cup of Nations" in show jumping has ended in the equestrian club "Maxima stables" (Moscow). It is noteworthy that according to the results of the competition, our representatives were in the lead in the team competition.
In the competition, which was organized by the Eurasian Equestrian Association, our riders won in several directions. In particular, in the CSI-CH youth program, the representative of Uzbekistan Boburjon Valizhonov showed the best result and won a gold medal. In the group competitions, our guys were awarded a silver medal.
It should be noted that the riders of Uzbekistan won 9 gold, 11 silver and 5 bronze medals at major competitions this year. According to the number of points of the 3rd stage of the "Cup of Nations", our team takes the first place.
1. Uzbekistan – 260
2. Kyrgyzstan – 220
3. Russia – 170
The last stage of the "Cup of Nations" will be held on August 4-8 at the equestrian club "Ivanovskoye" in the Moscow region.