Chavandozlarimiz “Millatlar kubogi”da yetakchi
Rossiya Federatsiyasining Moskva viloyatida joylashgan “Maxima stables” ot sporti klubida konkur bo‘yicha “Millatlar kubogi”ning navbatdagi bosqichi o‘z yakuniga yetdi. Quvonarlisi, yakunda terma jamoamiz vakillari umumjamoa hisobida peshqadamlikni qo‘lga olishdi.
Yevrosiyo ot sporti assotsiatsiyasi tomonidan tashkil etilgan mazkur musobaqada chavandozlarimiz bir qator yo‘nalishlarda g‘alaba qozonishdi. Jumladan, yoshlar o‘rtasida o‘tkaziladigan CSI-CH dasturida Boburjon Valijonov eng yaxshi natijani qayd etib, oltin medal bilan taqdirlandi. Terma jamoalar miqyosida kechgan bellashuvlarda yigitlarimiz kumush medalga sazovor bo‘lishdi.
Qayd etish joiz, chavandozlarimiz bu yilgi yirik musobaqalarda 9 ta oltin, 11 ta kumush va 5 ta bronza medallari jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldilar. “Millatlar kubogi”ning ortda qolgan 3 bosqichi yakuniga ko‘ra jamoamiz eng katta ballni qo‘lga kiritib turibdi.
1. O‘zbekiston – 260
2. Qirg‘iziston – 220
3. Rossiya – 170
“Millatlar kubogi”ning yakuniy bosqichi 4-8 avgust kunlari ushbu viloyatdagi “Ivanovskoye” ot sporti klubida bo‘lib o‘tadi.

Всадники Узбекистана лидируют в соревнованиях «Кубка Наций»
В конноспортивном клубе “Maxima stables” (Москва) завершился очередной этап «Кубка Наций» по конкуру. Примечательно, что по итогам состязания наши представители лидировали в общекомандном зачёте.
В соревновании, которое было организовано Евразийской ассоциацией конного спорта, наши всадники одержали победу в нескольких направлениях. В частности, в молодёжной программе CSI-CH, представитель Узбекистана Бобуржон Валижонов показал лучший результат и завоевал золотую медаль. В групповых соревнованиях наши парни удостоились серебряной медали.
Следует отметить, что всадники Узбекистана на крупных соревнованиях этого года завоевали 9 золотых, 11 серебряных и 5 бронзовых медалей. По количеству очков 3-этапа «Кубка Наций», наша команда занимает первое место.
1. Узбекистан – 260
2. Кыргызстан – 220
3. Россия – 170
Последний этап «Кубка Наций» пройдёт 4-8 августа в конноспортивном клубе «Ивановское» в Московской области.