28 Sentyabr 2024 1508
1-oktyabr – Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan bir guruh soha fidoyilari Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq davlat mukofotlariga sazovor boʻlishdi.
Xususan, ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Bahrom Mendiboyev “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni, kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Gulnora Aripova “Sogʻlom turmush” medali bilan taqdirlanishdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi davlat mukofotiga sazovor boʻlgan har ikki murabbiyni samimiy qutlab, ularning kelgusi faoliyatida yanada ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Бахром Мендибоев и Гулнора Арипова удостоены государственных наград
В честь 1 октября - Дня учителей и наставников в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан группа деятелей отрасли была удостоена государственных наград. Приятно отметить, что среди них имеются и представители спортивной сферы.
В частности, главный тренер сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Бахром Мендибоев был награждён почётным званием “Заслуженный тренер Республики Узбекистан”, а главный тренер сборной страны по стрельбе из лука Гулнора Арипова - медалью “Соглом турмуш”.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет наставников, удостоившихся государственных наград, желает им дальнейших успехов и ярких незабываемых побед.