Andrey Abduvaliyevni tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi raisi, Olimpiada chempioni Andrey Abduvaliyev o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Abduvaliyev Andrey Hakimovich 1966-yil 30-iyun kuni tug‘ilgan. Yengil atletikaning bosqon uloqtirish yo‘nalishi bo‘yicha Barselona-1992 Olimpiya o‘yinlari chempioni. Andrey Hakimovich, shuningdek, 1993-yil Shtutgart va 1995-yil Gyoteborgda o‘tgan jahon chempionatlari g‘olibi, Osiyo chempioni va Osiyo o‘yinlari sovrindori ham sanaladi.
Xizmat ko‘rsatgan sport ustasi unvonini qo‘lga kiritgan qahramonimiz 2000-yilda sportchilik faoliyatini tugatgan. Hozirda O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi raisi va Osiyo yengil atletika assotsiatsiyasi vitse-prezidenti lavozimlarida ish olib bormoqda. Joriy yil davlatimiz tomonidan “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Andrey Abduvaliyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Андрея Абдувалиева!
Сегодня председатель федерации лёгкой атлетики Узбекистана, Олимпийский чемпион Абдувалиев Андрей Хакимович празднует свой День рождения.
Андрей Хакимович родился 30 июня 1966 года. Чемпион Олимпиады 1992 года в Барселоне по лёгкой атлетике (метание молота).
Двукратный чемпион мира (1993 и 1995). Серебряный призер Азиатских игр 1998 года в Бангкоке. Чемпион Азии 1998 года в Фукуоке. Заслуженный мастер спорта, свою спортивную карьеру завершил в 2000 году.
В настоящее время является председателем федерации лёгкой атлетики Узбекистана и вице-президентом Азиатской ассоциации лёгкой атлетики. В этом году награждён медалью «Содик хизматлари учун».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Андрея Хакимовича с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и благополучия.