Andrey Abduvaliyevni tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi raisi, Olimpiada chempioni Andrey Abduvaliyev o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Abduvaliyev Andrey Hakimovich 1966-yil 30-iyun kuni tug‘ilgan. Yengil atletikaning bosqon uloqtirish yo‘nalishi bo‘yicha Barselona-1992 Olimpiya o‘yinlari chempioni. Andrey Hakimovich, shuningdek, 1993-yil Shtutgart va 1995-yil Gyoteborgda o‘tgan jahon chempionatlari g‘olibi, Osiyo chempioni va Osiyo o‘yinlari sovrindori ham sanaladi.
Xizmat ko‘rsatgan sport ustasi unvonini qo‘lga kiritgan qahramonimiz 2000-yilda sportchilik faoliyatini tugatgan. Hozirda O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi raisi va Osiyo yengil atletika assotsiatsiyasi vitse-prezidenti lavozimlarida ish olib bormoqda. Joriy yil davlatimiz tomonidan “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Andrey Abduvaliyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Andrey Abduvaliev!
Today, the chairman of the Athletics Federation of Uzbekistan, Olympic champion Abduvaliyev Andrey Khakimovich celebrates his birthday.
Andrey Khakimovich was born on June 30, 1966. Champion of the 1992 Olympic Games in Barcelona in athletics (hammer throw).
Two-time world champion (1993 and 1995). Silver medalist of the 1998 Asian Games in Bangkok. Asian Champion in 1998 in Fukuoka. Honored Master of Sports, he finished his sports career in 2000.
Currently, he is the chairman of the Uzbekistan Athletics Federation and Vice-president of the Asian Athletics Association. This year he was awarded the medal "Sodik hizmatlari uchun".
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Andrey Khakimovich on his birthday, wishes him good health, long life and prosperity.