Ravshan Irmatov O‘zDJSTU professorlari bilan yaqin istiqboldagi rejalarni muhokama qildi
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov boshchiligida O‘zbekiston Davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti huzuridagi Jismoniy tarbiya va sport ilmiy–tadqiqotlar institutining istiqbolli rejalari va sport turlari bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoa sportchilarining natijadorligini mavzusida ilmiy yondashuvga asoslangan suhbat bo‘lib o‘tdi. Unda Rashid Matkarimov, Fikrat Kerimov, Shamil Iseyev kabi yetakchi professorlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida Ravshan Irmatov kuchli zaxiraga ega terma jamoalarimizni tayyorlashda sohaning ilm-fan masalalari ham dolzarb ekani haqida to‘xtalib, bir qator istiqbolli rejalar xususida fikr almashdi. Terma jamoalarimizning xalqaro maydondagi muvaffaqiyatlarini oshirish maqsadida zamonaviy ilm-fan yutuqlaridan keng foydalanish, mashg‘ulotlar va musobaqalar davrida sportchilarning funksional darajasini chuqur tahlil qilish, institutni laboratoriyasini kerakli jihozlar bilan taʼminlash kabi masalalar batafsil ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish sportchilarimizni Xanchjou-2022 Osiyo o‘yinlari va Parij-214 Olimpiya o‘yinlariga tayyorlashga qaratilgan bo‘lib, yakunida Ravshan Irmatov mutaxassislarga MOQ doimo hamkorlikda ishlashga tayyor ekani, o‘zbek sporti yutuqlarining salmog‘ini oshirishda olimlarimizning xizmati beqiyos ekanini taʼkidlab o‘tdi.

Равшан Ирматов обсудил перспективные планы с профессорами УзГУФКС
Под руководством первого заместителя председателя НОК Равшана Ирматова прошла беседа основанная на научном подходе посвященная дальнейшим планам Научно-исследовательского института физической культуры и спорта при Узбекском государственном университете физической культуры и спорта и повышения результативности спортсменов сборной Узбекистана по видам спорта. В мероприятии участвовали такие ведущие профессоры, как, Рашид Маткаримов, Фикрет Каримов и Шамиль Исеев.
В ходе встречи Равшан Ирматов подчеркнул актуальность научного направления в подготовке сильного резерва для наших национальных сборных и обменялся мнениями по ряду перспективных планов. В целях повышения успехов наших сборных на международной арене были рассмотрены такие вопросы, как широкое использование современных научных достижений, углубленный анализ функционального уровня спортсменов во время тренировок и соревнований, обеспечение лаборатории института необходимым оборудованием.
Основным обсуждаемым вопросом на встрече была подготовка наших спортсменов к Азиатским играм Ханчжоу-2022 и Олимпийским играм Париж-2024. В конце беседы Ирматов выразил, что НОК всегда готов сотрудничать со специалистами и то что вклад научных деятелей в успехе узбекского спорта бесценен.