Tezkor shtab RSTIAM bilan bazalardagi vaziyatni tekshirmoqda
Sportchilarimizning Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga olib borayotgan tayyorgarlik jarayonini kuchaytirish bo‘yicha MOQ qoshidagi tuzilgan Tezkor shtab faoliyati har qachongidan ham qizg‘in kechmoqda. MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov boshchiligidagi tuzilgan ushbu shtab Qo‘mita qoshidagi RSTIAM bilan sport bazalarini nazorat qilib bormoqda.
Dastavval, Respublika maxsus komissiyasining yangicha talablari, uning mazmuni bo‘yicha Sherzod Tashmatov boshchiligida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda qarorda ko‘rsatib o‘tilgan yangi talablardan kelib chiqqan holda har bir mutasaddilarga tegishli topshiriqlar berildi. Unga ko‘ra, sport bazalarida 24 soatlik navbatchilik yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, biriktirilgan masʼullar ushbu vaqt mobaynida atletlarimizning mashg‘ulot jarayonini nazorat qilib borishadi.
Hozirda Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rayotgan aksariyat atletlarimiz Angren shahri yaqinidagi “Dukent” va “Yangiobod” bazalarida bo‘lib turishibdi. Tezkor shtab vakillari belgilab berilgan vazifalar asosida RSTIAM mutasaddilari bilan bazalardagi epidemiologik vaziyatni o‘rganib borishmoqda. Ish jarayonida oshxona, mashg‘ulotlar zali, bazaga kirish-chiqish yo‘lida dezinfeksiya ishlari olib borilib, bazadagi har bir vakilning salomatligini ko‘zdan kechirilmoqda.

The operational headquarters together with the RNPCSM inspects sports bases
The activities of the operational headquarters at the NOC, created to strengthen the preparation of our athletes for the Tokyo 2020 Olympic Games, are more active than ever. The operational headquarters, which is headed by the Deputy chairman of the NOC Sherzod Tashmatov, together with the RNCSM under the Committee, monitors sports bases.
First, under the chairmanship of Sherzod Tashmatov, a meeting was held on the new requirements of the Republican Commission and its content. In accordance with the new requirements, officials were given appropriate instructions. In particular, round-the-clock duty has been introduced at sports bases, during which the assigned officials will monitor the training process of our athletes.
Currently, most of our athletes who are preparing for the Olympic Games are at the Dukent and Yangiabad sports bases in the city of Angren. On the basis of the tasks set, representatives of the operational headquarters and employees of the RNPCSM study the epidemiological situation at the bases . During the visit, disinfection works are carried out in the dining room, gym, at the entrance and exit to the base, the health of each athlete is carefully examined.