Beshkurashchi qizlarimiz jamoaviy estafetada o‘ninchi bo‘lishdi
Ayni kunlarda Portugaliyaning Kaldash-da-Rainya shahrida zamonaviy beshkurash boʻyicha U17 yosh toifasidagi jahon chempionati oʻtkazilayotgani haqida maʼlum qilgan edik. Bugunga kelib, jamoaviy estafeta bellashuvlari oʻz yakuniga yetdi.
Dunyo birinchiligida 3 nafar sportchimiz qatnashmoqda. Ulardan ikki nafari Mehriniso Qahramonova hamda Mubinaxon Qodirjonova jamoaviy estafeta bellashuvlarida 1312 ochko jamgʻarib, oʻninchi oʻrinni egallashdi.
Endi yurtdoshlarimiz yakkalik dasturida sovrinli oʻrinlar uchun kurash olib borishadi. Qurʼaga koʻra, Samira Abzalova saralashning A, Mehriniso Qahramonova hamda Mubinaxon Qodirjonova В guruhida keyingi bosqich yoʻllanmasi uchun startga chiqishadi.

11 Сентября 2024 1614
Как нами сообщалось, в эти дни в Португалии проходит чемпионат мира U17 по современному пятиборью. К сегодняшнему дню уже завершились выступления пятиборцев в командной эстафете.
В данном первенстве мира честь Узбекистана защищают 3 спортсменки. Мехринисо Кахрамонова и Мубинахон Кодиржонова по итогам командной эстафеты набрали 1312 очков и заняли 10 место.
Теперь же наши юниорки  продолжат бороться за призовые места в индивидуальной программе. По итогам жеребьёвки, Самира Абзалова выступит в группе А, Мехринисо Кахрамонова и Мубинахон Кодиржонова в группе В.