6 Sentyabr 2024 1701
Bugun dunyo boʻylab Butunjahon kurash kuni keng nishonlanmoqda. Asrlar davomida oʻz jozibadorligini saqlab qolgan milliy kurashimiz bugungi kunga kelib, oʻzining yangi davrini oʻtkazmoqda. 2017-yil Muhtaram Yurtboshimiz imzolagan tegishli qaror bilan “6-sentyabr – kurash milliy sport turi kuni” deb eʼlon qilindi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi mamlakatimiz va jahondagi kurash muxlislarini, ushbu sport oilasini bugungi bayram bilan samimiy tabriklab, milliy kurashimiz yanada taraqqiy etishini tilab qoladi.

Поздравляем семью узбекского национального кураша!
Сегодня во многих городах мира широко отмечается Всемирный день кураша. Наш национальный вид спорта, сохранивший свою привлекательность и популярность на протяжении веков, в настоящее время вступает в новую эпоху. В 2017 году был подписан соответствующий Указ Президента Республики Узбекистан и с тех пор 6-сентября отмечается как День национального вида спорта-кураша.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет семью кураша нашей страны и всего мира с сегодняшним праздником и желает дальнейшего развития этого вида спорта.