Inoyat Telmanov jahon chempiontida bronza medali bilan taqdirlandi
Peruda oʻtayotgan dzyudo boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasidagi jahon chempionatida Oʻzbekiston terma jamoasi oʻzining dastlabki medaliga sazovor boʻldi. -66 kg vazn toifasida ishtirok etgan hamyurtimiz Inoyat Telmanov bronza medalini qoʻlga kiritdi.
Birinchi davradayoq yaponiyalik Ryuki Tanaka bilan roʻbaroʻ kelgan yurtdoshimiz chiroyli gʻalabaga erishdi. Afsuski, Telmanov chorak finalda gruziyalik Vasil Gamezardashviliga imkoniyatni boy berdi. Shundan soʻng u oʻtish bosqichida shvetsiyalik Aleksandr Marlovni, bronza medali uchun bahsda esa fransiyalik Baptist de Arauxoni magʻlubiyatga uchratishga erishdi.
Bugun boʻlib oʻtadigan -73 kg vazn toifasidagi bellashuvlarda yana bir hamyurtimiz Inomjon Bahodirov medallar uchun kurashadi.

Представители Узбекистана завоевали первую медаль на ЧМ по дзюдо среди юниоров
На чемпионате мира по дзюдо среди юниоров в Перу делегация Узбекистана завоевала свою первую награду. Автором бронзовой медали стал Иноят Тельманов, выступавший в весовой категории -66 кг.
Первая схватка Тельманова против уроженца Японии Рюки Танаки завершилась с успехом. Однако, в четвертьфинале наш представитель уступил Василу Гамезардашвили из Грузии, но сохранил возможность побороться за бронзовую медаль. В утешительном этапе Иноят Тельманов одолел Александра Марлова (Швеция). А в схватке за бронзу наш дзюдоист вышел на татами против француза Баптиста де Араухона и решил его в свою пользу.
Сегодня, в рамках выступлений в весовой категории -73 кг, ещё один представитель Узбекистана Иномжон Баходиров начнёт своё участие.