Dastlabki finallar ortda qoldi
Samarqandda o’tayotgan baydarka va kanoeda eshkak eshish bo’yicha jahon chempionatining bugungi kun dasturidan o’rin olgan final bahslari yakuniga yetdi.
Natijalarga to’xtaladigan bo’lsak, 21 yoshli kanoechimiz Dinara Jo’rayeva 1000 metr masofaga kechgan bellashuvda yettinchi, xuddi shu masofada Mirjalol Kamilov hamda Kamronbek Ahtamov juftligi to’qqizinchi bo’lib marraga yetib keldi. Finaldagi eng yosh tandem bo’lgan bayrdarkachilarimiz Shahrizoda Mavlonova hamda Ozodjon Amriddinov 500 metr masofada beshinchi natijani qayd etishdi.

Представители сборной Узбекистана поборолись за медали ЧМ по гребле на байдарках и каноэ
В рамках сегодняшнего дня чемпионата мира по гребле на байдарках и каноэ в Самарканде завершились финальные заезды.
Наша 21 летняя каноистка Динара Джураева в заплыве на дистанцию 1000 метров финишировала седьмой. Дуэт Миржалола Камилова и Камронбека Ахтамова, выступавший в этом же направлении занял 9 место. А в состязаниях на дистанцию 500 метров тандем Шахризоды Мавлоновой и Озоджона Амриддинова, который являлся самым молодым среди участников, пересек финишную линию пятым.
В настоящее время, согласно программе второй половины дня первенства мира, продолжается квалификационный этап.