Yosh yunon-rum kurashchilarimiz jahon chempionatida ikkinchi boʻlishdi
Yunon-rum kurashi bo‘yicha O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi Amman shahri (Iordaniya) mezbonlik qilayotgan jahon chempionatidagi ishtirokini yakunladi. Ortda qolgan kun davomida uchinchi o‘rin uchun kurash olib borgan 4 nafar hamyurtimizning barchasi g‘alaba qozonib, terma jamoamiz hisobiga bronza medallarini qo‘shib qo‘yishdi.
Bronza medali:
-45 kg: Umidjon Karomov
-60 kg: Farruh Yo‘ldoshev
-71 kg: Behruzbek Valiyev
-92 kg: Faxrikamol Komiljonov
Shu tariqa, "klassik" kurashchilarimiz hisobidagi medallar 1 ta kumush va 5 ta bronzani tashkil etdi. Ushbu natija bilan hamyurtlarimiz ochkolar bo‘yicha umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni egallashdi. Ertadan erkin kurash ustalari g‘oliblik uchun bahslarga kirishishadi.

22 Августа 2024 2025
Юношеская сборная Узбекистана по греко-римской борьбе завершила своё участие на чемпионате мира в Иордании. В рамках прошедшего соревновательного дня 4 наших представителя провели схватки за 3 место и одержав победу, пополнили копилку делегации бронзовыми медалями.
-45 кг: Умиджон Каромов
-60 кг: Фаррух Юлдошев
-92 кг: Фахрикамол Комилжонов
Таким образом, нашим греко-римским борцам удалось завершить турнир с 1 серебряной и 5 бронзовыми наградами. Благодаря этому показателю отечественные атлеты заняли второе место в общекомандном зачёте по количеству очков. С завтрашнего дня начнутся состязания среди борцов вольного стиля.