Parij-2024: Adham Ikramov tibbiyot yoʻnalishidagi tayyorgarlik jarayoni bilan tanishdi
Oʻzbekiston delegatsiyasi yaqinlashib kelayotgan Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga har jabhada katta tayyorgarlik ishlarini olib bormoqda. Bugun Sport vaziri Adham Ikramov terma jamoalarda faoliyat yuritayotgan tibbiyot sohasi vakillari bilan boʻlajak Olimpiadaga tayyorgarlik yuzasidan yigʻilish oʻtkazdi. Uchrashuvda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi direktori Kamol Sirojitdinov ham ishtirok etishdi.
Yigʻilishda Olimpiya oʻyinlari mobaynida sportchilarning munosib ishtirok etishlari, tiklanishi va tibbiy taʼminotini kuchaytirish masalalari batafsil koʻrib chiqildi. Rasmiylar har bir sport turidagi atletlar uchun tibbiyot sohasi vakillari biriktirilishi, barcha jamoalarimiz eʼtibordan chetda qolmasligini gapirib oʻtishdi.
Shuningdek, suhbat davomida Olimpiya shaharchasida Oʻzbekiston delegatsiyasiga ajratiladigan binoda tibbiyot boʻlimi faoliyatini yoʻlga qoʻyish va unga malakali mutaxassislarni jalb qilish, terma jamoalarni musobaqa davomida zarur boʻladigan tibbiy vositalar bilan taʼminlash boʻyicha topshiriqlar berildi.

Париж-2024: Адхам Икрамов ознакомился с подготовкой в медицинском направлении
Делегация Узбекистана к приближающимся летним Олимпийским играм Париж-2024 ведёт полную подготовку в каждом направлении. Сегодня Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов провёл встречу с медицинскими представителями, которые работают в составе сборных команд относительно подготовки к Олимпиаде. В мероприятии также присутствовали Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов и директор Республиканского научно-практического центра спортивной медицины Камол Сирожитдинов.
В ходе встречи были рассмотрены такие важные вопросы, как, содействие в достойном участии узбекских атлетов на Олимпиаде, создании всех необходимых условий для их реабилитации и обеспечении медикаментами. Официальные лица также упомянули, что во время Олимпиады сборным командам в каждом виде спорта будут закреплены медицинские представители и что всем атлетам будет уделяться должное внимание.
Также, во время мероприятия было дано поручение о формировании медицинского штаба в здании, которое будет выделено для делегации Узбекистана в Олимпийской деревне, привлечения в этот штаб квалифицированных специалистов и обеспечении необходимыми медикаментами всех сборных команд во время Олимпийских игр.