Kurashchi qizlarimiz qitʼa chempionatini 4 ta medal bilan yakunlashdi
Iordaniyada sport kurashlari boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati qizgʻin davom etmoqda. Ortda qolgan kun sportchilar erkin va ayollar kurashi dasturlarining bir qator vazn toifalarida gʻoliblik uchun gilamga chiqishdi. Unda hamyurtlarimiz 1 ta kumush va 3 ta bronza medallariga sazovor boʻldilar. Batafsil:
-80 kg: Bunyod Rufatov
-43 kg: Mashhura Abdumusayeva
-65 kg: Muhayyo Rahimjonova
-65 kg: Doniyor Ibragimov
Shu tariqa, kurashchi qizlarimiz joriy musobaqani 1 ta oltin va 3 ta bronza medallari bilan yakunlashdi. Bugun erkin kurash ustalari oʻrtasidagi bahslar bilan U17 yosh toifasidagi bellashuvlar nihoyasiga yetadi. Dasturga koʻra, 27-iyundan 23 yoshgacha boʻlgan sportchilar qitʼa chempionligi uchun kurashni boshlashadi.

Наши девушки завершили ЧА с 4 наградами
В Иордании продолжается чемпионат Азии среди юниоров по спортивной борьбе. В прошедший день турнира стали известны имена медалистов в нескольких весовых категориях по вольной и женской борьбе. Примечательно, что борцы Узбекистана удостоились 1 серебра и 3 бронзы. Подробно:
-80 кг: Бунёд Руфатов
-43 кг: Машхура Абдумусаева
-65 кг: Мухайё Рахимжонова
-65 кг: Дониёр Ибрагимов
Таким образом, наши девушки данные соревнования завершили с 1 золотом и 3 бронзами. Сегодня с выступлениями вольных борцов закончится и чемпионат Азии U17. Согласно программе, с 27 июня начнётся континентальное первенство среди борцов до 23 лет.