Ulug’bek Rashidov — ikki karra Osiyo chempioni!
Iordaniyada sport kurashlari bo‘yicha o‘tayotgan Osiyo chempionatida U17 yosh toifasidagi bahslar o‘z yakuniga yetdi. Ortda qolgan kun O‘zbekiston terma jamoasi hisobiga 1 tadan oltin va kumush medallari yozib qo‘yildi. Mahoratli erkin kurashchimiz Ulug‘bek Rashidov -48 kg vazn toifasida oltin medalni qo‘lga kiritib, ikki karra qit’a chempionligiga erishdi. Shuningdek, Jo‘rabek Rahmonov -45 kg vaznda kumush medal bilan taqdirlandi.
-48 kg: Ulug‘bek Rashidov
-45 kg: Jo‘rabek Rahmonov
Shu tariqa, yosh erkin kurashchilarimiz musobaqani 1 ta oltin, 2 ta kumush va 1 ta bronza medallari bilan yakunlashdi. Bugun musobaqada dam olish kuni. Ertadan U23 yosh toifasidagi bahslar boshlanadi.

Улугбек Рашидов - двукратный чемпион Азии!
В Иордании завершился чемпионат Азии U17 по спортивной борьбе. В рамках заключительного дня турнира представители сборной Узбекистана пополнили копилку делегации, завоевав 1 золото и 1 серебро. Авторами наград стали борцы вольного стиля Улугбек Рашидов (-48 кг) и Джурабек Рахмонов (-45 кг) соответственно. Напомним, что благодаря золотой медали, Рашидов во второй раз удостоился титула чемпиона Азии.
-48 кг: Улугбек Рашидов
-45 кг: Джурабек Рахмонов
Таким образом, наши молодые вольники завершили ЧА с 1 золотой, 2 серебряными и 1 бронзовой медалями. Сегодня день отдыха. А уже завтра начнётся выступления в категории U23.