"Ular Tokioda mamlakat sharafini himoya qiladilar": Boks bo'yicha O'zbekiston ayollar terma jamoasi vakili Rayxon Qodirova
"Ular Tokioda mamlakatning sharafini himoya qiladilar" MOQ matbuot xizmati loyihasi allaqachon sport muxlislari orasida mashhur bo'ldi. Bugun boks bo'yicha O'zbekiston ayollar terma jamoasi vakili Rayhon Qodirova haqida qiziqarli ma'lumotlar keltiramiz.
Qodirova Rayxon Yusupovna 1993-yil 10-noyabrda Qashqadaryo viloyatida tug'ilgan. Murabbiylar-Kamoliddin Mutalov va Dilmurod Hasanov.
2015-yildan boks bo'yicha O'zbekiston ayollar terma jamoasi vakili. Ko'plab xalqaro musobaqalar g'olibi va sovrindori. Osiyo va jahon chempionatlarida mamlakatimiz sharafini munosib himoya qildi. To'rt karra O'zbekiston chempioni o'z vazn toifasida.
МOQ maxsus komissiyasi tomonidan e'lon qilingan reytingga ko'ra, Tokio Olimpiadasiga litsenziya oldi.

«Они будут защищать честь страны в Токио»: представительница женской сборной Узбекистана по боксу Райхона Кадырова
Проект пресс-службы НОК «Они будут защищать честь страны в Токио» уже стал популярным среди любителей спорта. Сегодня мы расскажем вам интересные факты о представительнице женской сборной Узбекистана по боксу — Райхоне Кадыровой.
Кадырова Райхона Юсуповна родилась 10 ноября 1993 года в Кашкадарьинской области. Тренеры — Камолиддин Муталов и Дилмурод Хасанов.
С 2015 года является представительницей женской сборной Узбекистана по боксу. Победительница и призёр многих международных соревнований. Достойно защищала честь страны на чемпионатах Азии и мира. Четырёхкратная чемпионка Узбекистана в своей весовой категории.
Согласно объявленному рейтингу специальной комиссией МОК удостоилась лицензии на Токийскую Олимпиаду.