4 yillikning eng nufuzli musobaqasini qabul qiladigan obyektlar haqida maʼlumot berishda davom etamiz. Bugun Sizlar bilan tanishadigan inshootning qurilishiga tamal toshi qoʻyilishida va ochilish marosimida Fransiya Respublikasi Prezidenti Emmanuel Makron shaxsan qatnashgan.
Majmua qurilishi 2017-yil 19-dekabr kuni boshlangan boʻlib, 2024-yilning 4-aprel sanasida rasman foydalanishga topshirildi. Arena qurilishida biologik toza mahsulotlardan foydalanilgan. Tom qismida oʻz ehtiyojlarini qoplay oladigan quyosh panellari oʻrnatilgan. Olimpiya oʻyinlaridan soʻng Sen-Deni okrugi aholisi uchun xizmat qiladi. Musobaqalar davomida 5 000 nafar muxlis bellashuvlarni kuzatish imkoniyatiga ega.
Ushbu arena Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari mobaynida suv polosi (saralash), suvga sakrash va sinxron suzish bahslariga mezbonlik qiladi. Olimpiya shaharchasidan atigi 2 km uzoqlikda joylashgan.

Арены Париж-2024: “Paris Aquatic Centre”, на открытии которого присутствовал Президент Франции
Продолжаем знакомить вас с объектами, которые примут соревнования атлетов во время летних Олимпийских игр Париж-2024. Сегодня мы расскажем о комплексе, где на закладке первого камня, а также, на церемонии открытия присутствовал лично Президент Французской Республики Эммануэль Макрон.
Строительство арены началось 19 декабря 2017 года и была сдана в эксплуатации 4 апреля 2024 года. При строительстве комплекса использовались биологически чистые материалы. На крыше объекта установлены солнечные панели, которые полностью могут покрыть потребности комплекса. После Олимпийских игр комплексом будут пользоваться жители округа Сен-Дени. Во время соревнований за выступлениями атлетов могут наблюдать 5000 болельщиков.
Во время летних Олимпийских игр Париж-2024 арена примет соревнования по водному поло (квалификация), прыжкам в воду и синхронному плаванию. Он расположен в 2 км от Олимпийского городка.