Toshkentda dzyudo boʻyicha yana bir jahon chempionati oʻtkaziladi
Toshkent joriy yil yana bir muhim musobaqaga mezbonlik qiladi. 14-20-oktyabr kunlari poytaxtimizda dzyudo boʻyicha harbiylar oʻrtasidagi 42-jahon chempionatini tashkil etiladi.
Boʻlajak dunyo birinchiligida 5 qitʼaning eng kuchli harbiy dzyudochilari raqobatlashadi. Bugun Oʻzbekiston dzyudo federatsiyasida Xalqaro harbiylar sporti kengashi (CISM) va Mudofaa vazirligi rahbariyati bilan mazkur musobaqaning tashkiliy ishlariga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazilib, tayyorgarlik boʻyicha vazifalar belgilab olindi.
Maʼlumot uchun, 2023-yil Dominikan Respublikasida tashkil etilgan harbiylar o’rtasidagi jahon chempionatida dzyudochilarimiz 2 tadan oltin va kumush medallarga egalik qilishgan edi.

В Ташкенте пройдёт ещё один ЧМ по дзюдо
В этом году Ташкент примет ещё один важный старт. С 14 по 20 октября в столице состоится 42-й чемпионат мира по дзюдо среди военнослужащих.
На предстоящем первенстве планеты будут соревноваться сильнейшие военные дзюдоисты 5 континентов. Сегодня в Федерации дзюдо Узбекистана состоялось совещание при участии руководства Международного совета военного спорта (CISM) и Министерства обороны, посвящённое организационной работе данных ответственных состязаний, были обсуждены необходимые вопросы и поставлены задачи по тщательной подготовке.
Для информации, на чемпионате мира 2023 года среди военных в Доминиканской Республике наши соотечественники завоевали по 2 золотые и серебряные медали.