Alise Faxrutdinova va Samira Abzalova dunyo birinchiligidagi ishtiroklarini tugatishdi
Xabar berganimizdek, shu kunlarda Xitoyning Chjenchjou shahrida zamonaviy beshkurash boʻyicha jahon chempionati boʻlib oʻtmoqda. Unda qatnashayotgan Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari Alise Faxrutdinova hamda Samira Abzalova ishtiroklarini tugatishdi.
Yurtdoshlarimiz estafeta yoʻnalishidagi chiqishlarini yakunlay olishmadi. Yakkalik dasturining saralash bahslarida Faxrutdinova 1052, Abzalova esa 1039 ochko jamgʻarishga erishdi. Afsuski, bu atletlarimizga keyingi bosqichga yoʻl olish uchun kamlik qildi. Shunday boʻlsa ham, Parij-2024 litsenziati A.Faxrutdinova boʻlajak Olimpiada oldidan oʻz imkoniyatlarini sinovdan oʻtkazib oldi.

Алисэ Фахрутдинова и Самира Абзалова завершили своё участие на ЧМ
Как ранее сообщалось, в эти дни китайский город Чженчжоу принимает чемпионат мира по современному пятиборью. Представительницы Узбекистана Алисэ Фахрутдинова и Самира Абзалова закончили своё участие в данном первенстве мира.
К сожалению, нашим спортсменкам не удалось завершить свои выступления в эстафете. По итогам отборочного тура в индивидуальном направлении Фахрутдинова набрала 1052 очка, а Абзалова - 1039. Однако, этих показателей не хватило для выхода на следующий этап соревнований. Несмотря на такой результат, участие в первенстве мира для лицензиата Париж-2024 Алисэ Фахрутдиновой стало своеобразной подготовкой к предстоящим Олимпийским играм.