Harbiy taekvondochilarimiz jahon chempionatida tengsiz bo‘lishdi!
1-3-iyun kunlari Janubiy Koreyaning Mungyong shahrida taekvondo WT bo‘yicha harbiylar o‘rtasida jahon chempionati o’tkazildi. 20 dan ortiq mamlakatdan 300 nafar sportchi qatnashgan musobaqada O’zbekiston terma jamoasi yuqori natijani qayd etdi. Murosasiz bahslar yakunida hamyurtlarimiz 6 ta oltin, 2 ta kumush va 4 ta bronza, jami 12 ta medal jamg’arishdi. Bu natija orqali yigitlarimiz ham, qizlarimiz ham umumjamoa hisobida birinchi bo’lishdi. G’olib va sovrindorlar:
-68 kg: Ulug‘bek Rashitov
-80 kg: Jasur Jaysunov
-87 kg: Shuhrat Salayev
+87 kg: Nikita Rafalovich
-62 kg: Feruza Sodiqova
-73 kg: Gulsanam Alijonova
-57 kg: Madina Mirabzalova
+73 kg: Svetlana Osipova
-46 kg: Samira Adashaliyeva
-49 kg: Zuxra Tojimatova
-53 kg: Marjona Primova
-67 kg: Ozoda Sobirjonova
O’zbekiston MOQ ushbu natija bilan mamlakat taekvondo assotsiatsiyasi, sportchi va murabbiylarimizni samimiy qutlaydi.

Военные таэквондисты Узбекистана блестяще выступили на ЧМ!
С 1 по 3 июня в Мунгёнг (Южная Корея) состоялся чемпионат мира по таэквондо WT среди военных. В соревнованиях, в которых приняли участие 300 спортсменов более чем из 20 стран, сборная Узбекистана показала отличный результат. По итогам бескомпромиссных состязаний узбекские единоборцы завоевали 12 медалей (6 золотых, 2 серебряных и 4 бронзовых). Благодаря этому результату и мужская, и женская сборные нашей страны стали первыми в общекомандном зачёте. Медалисты:
-73 кг: Гулсанам Алижонова
-46 кг: Самира Адашалиева
-49 кг: Зухра Тоджиматова
-53 кг: Маржона Примова
НОК поздравляет Ассоциацию таэквондо WT Узбекистана, спортсменов и тренеров с достигнутым результатом, желает им ярких побед в предстоящих стартах.