IBA Parij-2024 gʻolib va sovrindorlari uchun alohida mukofot fondi ajratadi
Xalqaro boks assotsiatsiyasi (IBA) Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarining g‘olib va sovrindorlarini tashkilot fondi tomonidan alohida moddiy rag‘batlantiradi. Bu haqida IBA Prezidenti Umar Kremlev ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, har bir oltin medal uchun 100 000 AQSh dollari ajratiladi. Bu summaning teng yarmi bokschining hisobiga, 25 000 uning murabbiyi va qolgan 25 000 milliy federatsiya hisobiga yo‘naltiriladi.
Kumush medal uchun 50 000 AQSh dollari ajratilgan. Uning teng yarmi (25 000) atletga, qolgan qismi mos ravishda murabbiy va milliy federatsiya o‘rtasida taqsimlanadi.
Bronza medali uchun esa 25 000 AQSh dollari beriladi. Undan 12 500 AQSh dollari atlet hisobiga tushsa, qolgan 50 foiz avvalgi taqsimotda bo‘lgani kabi murabbiy va milliy federatsiya o‘rtasida bo‘linadi.
Shuningdek, hatto chorak finalgacha yetib borgan bokschilar uchun 10 000 AQSh dollari ajratilishi ko‘zda tutilgan.

IBF для отличившихся боксёров на Париж-2024 выделит отдельные денежные призы
Международная ассоциация бокса (IBA) окажет победителям и призёрам летних Олимпийских игр Париж-2014 особую финансовую поддержку от фонда Организации. Об этом заявил президент IBA Умар Кремлёв.
За каждую золотую медаль будет выделено 100 000 долларов. Из этой суммы спортсмен получит 50 000 долларов, его Национальная федерация — 25 000 долларов, тренер — 25 000 долларов.
За серебряную медаль будет вручён приз в размере 50 000 долларов, из которых 25 000 долларов получит спортсмен, а оставшиеся 25 000 долларов будут равномерно распределены между тренером и Национальной федерацией.
За бронзовую медаль будут предоставлены 25 тысяч долларов, из которых 12,5 тысячи достанется спортсмену. Остальные 50 процентов делятся между тренером и Федерацией, как и в предыдущем распределении.