Yosh og‘ir atletikachilarimiz jahon chempionatini 12 ta medal bilan yakunlashdi
Peru poytaxti Lima shahrida og’ir atletika bo’yicha o’smirlar o’rtasidagi jahon chempionati nihoyasiga yetdi. Musobaqaning so’nggi kunida hamyurtlarimizdan Omadillo Olimov (+102 kg) uch yo’nalishning barchasida kumush medallarga sazovor bo’ldi.
Kumush: dast ko’tarish (150 kg)
Kumush: siltab ko’tarish (195 kg)
Kumush: ikki kurash (345 kg)
Shu tariqa, yosh atletlarimiz dunyo birinchliginini 2 ta oltin, 6 ta kumush va 4 ta bronza medallari bilan yakunlashdi.
O’zbekiston Milliy Olimpiya qo’mitasi ushbu natija bilan yosh sportchilarimiz va ularning murabbiylari, mamlakat og’ir atletika federatsiyasini samimiy qutlaydi.

Наши молодые тяжелоатлеты на ЧМ завоевали 12 наград
В Перу завершился чемпионат мира среди юниоров по тяжёлой атлетике. В итоговый день турнира наш соотечественник Омадилло Олимов (+102 кг) поднялся на пьедестал в 3 направлениях и пополнил копилку сборной серебряными наградами.
Серебро: рывок (150 кг)
Серебро: толчок (195 кг)
Серебро: сумма двух упражнений (345 кг)
Таким образом, молодые тяжелоатлеты Узбекистана заверишили первенство мира с отличным результатом, завоевав 2 золотые, 6 серебряные и 4 бронзовые медали.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов, их тренеров и Федерацию тяжёлой атлетики страны с таким успехом.