Og‘ir atletikachilarimiz Gruziya yig‘inida
Ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi shu kunlarda Gruziyaning Bakuriani shahrida oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib bormoqda. 24-mayga qadar davom etadigan mashgʻulotlarda 10 nafar sportchi ishtirok etmoqda.
Bosh murabbiy Bahrom Mendiboyevga koʻra, yigʻinda koordinatsiyani nazorat qilish, maxsus texnik harakatlarni takomillashtirishga ahamiyat berilmoqda. Mashgʻulotlar terma jamoa uchun joriy yil kutib turgan Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari, Jang sanʼati va yopiq inshootlardagi Osiyo oʻyinlari, turli yosh toifalaridagi jahon chempionati va boshqa musobaqalarga tayyorgarlik vazifasini bajarib beradi.

Тяжелоатлеты Узбекистана тренируются в Грузии
В настоящее время представители сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике проводят учебно-тренировочные сборы в Грузии. К тренировкам, которые продлятся до 24 мая, привлечены 10 спортсменов.
По словам главного тренера Бахрома Мендибоева, во время занятий уделяется особое внимание контролю координации и улучшению специальных технических навыков атлетов. Эти международные УТС являются важным этапом подготовки к летним Олимпийским играм Париж-2024, Азиатским играм в закрытых помещениях и по боевым искусствам, к чемпионатам мира в разных возрастных категориях и другим важным стартам.