Gimnastikachi yigitlarimiz Osiyo chempionatida 6 ta medalga sazovor bo‘lishdi
16-19-may kunlari Toshkent mezbonlik qilgan sport gimnastikasi boʻyicha erkaklar oʻrtasidagi Osiyo chempionati oʻz yakuniga yetdi. Yoshlar va kattalar oʻrtasida tashkil etilgan musobaqada hamyurtlarimiz 3 ta kumush va 3 ta bronza medallarini jamgʻarishdii.
Ushbu medallar orasida Abdulla Azimovning bronza medali unga Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari yoʻllanmasini taqdim etgani, yigitlarimizning jamoaviy dasturdagi kumush medali esa mazkur yoʻnalishda qoʻlga kiritilgan dastlabki medal boʻlgani bilan yodda qoldi. Barcha sovrindorlar:
Jamoaviy koʻpkurash, kattalar (Abdulla Azimov, Rasuljon Abdurahimov, Abdulaziz Mirvaliyev, Oʻtkirbek Joʻrayev, Habibullo Ergashev);

Наши парни завоевали 6 медалей на чемпионате Азии по спортивной гимнастике
16-19 мая в Ташкенте состоялся чемпионат Азии по спортивной гимнастике среди мужчин. Отрадно отметить, что наши сеньоры и юниоры в этом континентальном первенстве завоевали 3 серебряные и 3 бронзовые медали.
Примечательно, что бронзовая награда Абдуллы Азимова позволила ему войти в список лицензиатов летних Олимпийских игр Париж-2024. Также, в командном многоборье наши парни удостоились серебра, что стало первой медалью в этой программе в истории узбекской гимнастики. Список призёров:
Командное многоборье, сеньоры (Абдулла Азимов, Расулжон Абдурахимов, Абдулазиз Мирвалиев, Уткирбек Джураев, Хабибулло Эргашев)