Oybek Kasimov Osiyo Olimpiya kengashining “Buyuk xizmatlari uchun” ordeni bilan taqdirlandi
Bangkokda Osiyo Olimpiya kengashining (OOK) 43-Bosh Assambleyasi oʻz ishini boshladi. Dastavval, OOKning amaldagi rahbari Raja Randxir Singx barcha delegatlarni qutlab, kun tartibidagi masalalar bilan tanishtirdi. Assambleya Xalqaro Olimpiya qoʻmitasi Prezidenti Tomas Baxning OOK oilasiga yoʻllagan murojaati bilan boshlandi.
Shundan soʻng uzoq yillar qitʼamizda Olimpiya harakati rivojiga hissa qoʻshgan mutasaddilarga OOKning eng nufuli sovrini – “Buyuk xizmatlari uchun” ordeni topshirildi. Ahamiyatlisi, ulardan biri Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimovga tantanali ravishda taqdim etildi. Oybek Omilovich mukofotni Raja Randxir Singxdan qabul qilib oldi.
43-Bosh Assambleya oʻz ishini davom ettirmoqda. Tadbir doirasida mezbon davlatlar oldinda turgan yirik kompleks musobaqalarga tayyorgarlik boʻyicha taqdimot oʻtkazadi. Shu jumladan, Oʻzbekiston tomoni ham Toshkent-2025 yoshlar Osiyo oʻyinlariga koʻrilayotgan hozirlik boʻyicha qitʼadoshlarimizga maʼlumot beradi.

Ойбек Касимов награждён орденом Олимпийского совета Азии "За выдающиеся заслуги"
В Бангкоке начала свою работу 43-я Генеральная Ассамблея Олимпийского совета Азии (ОСА). Сначала нынешний глава ОСА Раджа Рандхир Сингх поздравив всех делегатов, ознакомил их с повесткой дня. Ассамблея началась с обращения Президента Международного Олимпийского комитета Томаса Баха к семье ОСА.
После этого официальным лицам, долгие годы внёсшим неотъемлемый вклад развитию Олимпийского движения на нашем континенте, была вручена высшая награда ОСА - орден "За выдающиеся заслуги". Один из них был торжественно вручён Генеральному секретарю Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбеку Касимову. Ойбек Омилович принял награду от Раджа Рандхир Сингха.
43-я Генеральная Ассамблея ОСА продолжает свою работу. В рамках мероприятия страны-хозяйки предстоящих крупных комплексных соревнований проведут презентацию по подготовке к важным стартам. В том числе, узбекская сторона проинформирует всех гостей и участников нынешнего мероприятия о предстоящей подготовке к юношеским Азиатским играм Ташкент-2025.