Tokio-2020 litsenziati Polshadagi xalqaro turnir g‘olibiga aylandi
Polshada sport kurashlari bo‘yicha xalqaro turnir davom etmoqda. Musobaqaning ikkinchi kun dasturida hamyurtimiz G‘ulomjon Abdullayev -61 kg vazn toifasida turnir g‘olibiga aylandi.
Tokio-2020 litsenziati final bellashuvida o‘zi kabi Olimpiadada ishtirok etadigan hindistonlik Ravi Kumar bilan bahs olib bordi va 5:3 hisobida ustun keldi. Taʼkidlash joiz, hamyurtimiz yarim finalda boshqa bir Olimpiada ishtirokchisi, qozog‘istonlik Nurislam Sanayevni 11:3 hisobida mag‘lub etdi.
Eslatib o‘tamiz, musobaqaning birinchi kunida Rashid Qurbonov -79 kg vazn toifasida kumush, -57 kg vaznda kurashgan Mahmudjon Shavkatov esa bronza medalini qo‘lga kiritgan edi.

The Tokyo 2020 licensee became the winner of the international tournament in Poland
An international wrestling tournament continues in Poland. As part of the second day of the competition, Gulomjon Abdullayev became the winner in the -61 kg weight category.
The Tokyo 2020 licensee competed in the final with Ravi Kumar (India), who also has to take part in the upcoming Games. The fight ended in favor of the Uzbek wrestler with a score of 5:3. It should be noted that in the semifinals Abdullayev managed to win one more licensee of the Tokyo 2020 Olympics from Kazakhstan Nurislam Sanayev with a big score — 11: 3.
We remind you that on the first day of the championship, Rashid Kurbanov (-79 kg) won silver, and Makhmudjon Shavkatov (-57 kg) won bronze.