Baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston kubogi o‘tkazildi
17-19-mart kunlari Samarqandda baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻyicha Oʻzbekiston kubogi boʻlib oʻtdi. Unda Respublikamizning turli hududlaridan tashrif buyurgan 300 nafarga yaqin sportchi ishtirok etdi.
Terma jamoaning asosiy vakillari ushbu startga oʻzgacha hozirlik koʻrishdi. Boisi bu musobaqa orqali murabbiylar shtabi kelasi oy Yaponiyada oʻtadigan Parij-2024 litsenzion Osiyo chempionatida ishtirok etadigan tarkibini aniqlab olishi kerak edi. Rejaga koʻra, Oʻzbekiston kubogidan keyin Samarqand shahrida saralangan sportchilar ishtirokida oʻquv-mashgʻulot yigʻini tashkil etiladi.

Лучшие гребцы страны приняли участие в соревнованиях Кубка Узбекистана
С 17 по 19 марта в Самарканде прошёл Кубок Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ. В состязаниях участвовали около 300 спортсменов со всех регионов Республики.
Благодаря турниру, тренерскому штабу удалось оценить возможности спортсменов, а также, избрать гребцов, которые будут участвовать на чемпионате Азии в апреле месяце в Японии, где будут разыграны путёвки на Олимпийские игры Париж-2024. Учитывая этот фактор, представители основного состава сборной готовились к Кубку Узбекистана более усердно. По завершению данного турнира, в Самарканде будут организованы учебно-тренировочные сборы с отобранными гребцами.