Sportimiz faxriylari doimo eʼzozda
Umumxalq bayramlari arafasi muntazam ravishda sportimiz faxriylarining holidan xabar olish, ularni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash kabi millatimizga xos ezgu anʼana yoʻlga qoʻyilgan. Bugun kirib kelayotgan Navroʻz bayrami munosabati bilan bir guruh faxriylarga bayram sovgʻalari ulashildi.
Milliy Olimpiya qoʻmitasida oʻtgan tadbirda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov va uzoq yillar sportimiz rivojiga hissa qoʻshgan bir guruh faxriylar ishtirok etishdi. Tadbir avvalida Bahodir Maxsitovich mamlakatimizda nuroniylarni doimiy ravishda qoʻllab-quvvatlash, ularning holidan xabar olishdek chiroyli odat yoʻlga qoʻyilgani, davlatimiz tomonidan koʻrsatilayotgan gʻamxoʻrlik xususida toʻxtalib oʻtdi. Oʻz oʻrnida, Oybek Omilovich atletlarimizning bugun qoʻlga kiritayotgan muvaffaqiyatlari uchun oʻz vaqtida fidoyilarimiz tomonidan ulkan poydevor qoʻyilgani, ular yaratgan boy va katta maktab oʻzbek sporti gʻalabalari uchun asos boʻlayotganini taʼkidladi.
Tadbir yakunida sportimiz fidoyilariga Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi va Oʻzbekiston Sport faxriylari kengashining pul mukofotlari ulashildi.

Оказано достойное почтение ветеранам спорта
Уже долгие годы в Узбекистане сформирована традиция - в преддверии всенародных праздников оказывать глубокое внимание и уважение, социальную поддержку ветеранам, посвятившим большую часть своей жизни развитию узбекского спорта. Сегодня в связи с приближающимся праздником “Навруз” группе ветеранов спорта были вручены подарки.
В мероприятии, прошедшем в Национальном Олимпийском комитете, присутствовали Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, а также, ветераны спорта, вложившие значительный вклад в эту сферу. В начале мероприятия Баходир Махситов отметил, что старшему поколению всегда оказывается должное внимание и всесторонняя поддержка, и что государство всегда заботится о них. В свою очередь, и Ойбек Омилович подчеркнул, что благодаря богатому опыту ветеранов и прочному фундаменту знаний, которые они оставили нынешнему поколению, отечественные спортсмены добиваются значительных результатов на мировой арене.
В конце мероприятия от имени Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Совета ветеранов спорта страны, ветеранам были вручены денежные награды.