Sport faxriysi Rahmonberdi Ahmedov 80 yoshda
Bugun o‘zbek sporti rivoji yo‘lida uzoq yillar xizmat qilgan Rahmonberdi Ahmedov yubiley 80 yoshni qarshi oldi. Shu munosabat bilan Bahodir Maxsitov boshchiligidagi sport faxriylari uning xonadoniga tashrif buyurib, sportimiz fidoyisini muborak yoshi bilan tabriklashdi va u kishining ko‘rsatgan uzoq yillik xizmatlarini alohida eʼtirof etishdi.
Maʼlumot uchun, Rahmonberdi Ahmedov 1944-yil 16-mart kuni dunyoga kelgan. Bolaligidan erkin kurashga mehr qo‘ygan qahramonimiz sportchilik faoliyatidan keyin uzoq yillar trenerlik qilgan. Keyinchalik O‘zbekiston va hatto Sobiq Ittifoq terma jamoalarida bosh murabbiy bo‘ldi. Shuningdek, 1994-2006-yillar Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori, 2014-2015-yillar O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi lavozimida samarali mehnat qildi. Ko‘rsatgan xizmatlari uchun “El-yurt hurmati” ordeni va “O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ham Rahmonberdi Ahmedovni qutlug‘ yoshi bilan muborakbod etib, unga uzoq umr va mustahkam salomatlik tilaydi.

Ветеран спорта Рахманберди Ахмедов справляет свой юбилей!
Сегодня Рахманберди Ахмедову, человеку, долгие годы служившему на пути развития узбекского спорта, исполнилось 80 лет. По этому случаю ветераны спорта во главе с Баходиром Махситовым посетили дом юбиляра и поздравили его с сегодняшней датой и особо отметили долголетние заслуги этого человека.
Для информации, Рахманберди Ахмедов родился 16 марта 1944 года. С детства занимался вольной борьбой. Затем после завершения спортивной деятельности, на протяжении многих лет в спортивных школах работал в качестве наставника. Позже он был главным тренером сборных Узбекистана и бывшего Союза. Также в 1994-2006 годах работал директором Республиканской школы Высшего спортивного мастерства, 2014-2015 годах плодотворно вёл свою деятельность на посту председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана. За заслуги награждён орденом "Эл-юрт Хурмати" и почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана также поздравляет Рахманберди Ахмедова с юбилеем и желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.