Bugun samarqandlik dzyudochilarimiz jahon chempionati medallari uchun kurashishadi
Vengriyaning Budapesht shahrida dzyudo bo‘yicha jahon chempionati davom etadi. Bugun erkaklar o‘rtasida -66 kg, ayollar o‘rtasida esa -52 kg vazn toifalaridagi bellashuvlar bo‘lib o‘tadi.
Ushbu vazn toifalarida tatamiga ko‘tariladigan vakillarimiz Sardor Nurillayev va Diyora Keldiyorova Samarqand dzyudo maktabi tarbiyalanuvchilari hisoblanishadi. Yana bir ahamiyatlisi, har ikkalasi ham mart oyida Tbilisi shahrida o‘tgan “Katta dubulg‘a” turnirining bir kunida oltin medallarni qo‘lga kiritishgan. Bugun bo‘lib o‘tadigan musobaqada ham birgalikda shohsupaga ko‘tarilishlarini tilab qolamiz. Ular jahon chempionatini quyidagi raqiblariga qarshi boshlashadi:
-66 kg: Sardor Nurillayev – Indrit Kulxaj (Albaniya)
-52 kg: Diyora Keldiyorova – Anjelika Delgado (AQSH)
Maʼlumot uchun, kecha bahs olib borgan vakillarimiz Kemran Nurillayev (-60 kg) va Gulnur Muratbayeva (-48 kg) medallar uchun kurashni erta tark etishdi.

Сегодня наши самаркандские дзюдоисты будут бороться за медали ЧМ
В Будапеште продолжается чемпионат мира по дзюдо. Сегодня пройдут выступления среди мужчин в весовой категории -66 кг и среди женщин в весе -52 кг.
В этих категориях на татами выйдут Сардор Нуриллаев и Диëра Келдиëрова, которые являются воспитанниками Самаркандской школы дзюдо. Ещё одна примечательность, в марте месяце на турнире «Большого Шлема» в Тбилиси, оба дзюдоистов, в один день завоевали золотые медали. Мы желаем, чтобы они снова вместе поднялись на пьедестал. Имена соперников наших дзюдоистов:
-66 кг: Сардор Нуриллаев — Индрит Кулхаж (Албания)
-52 кг: Диëра Келдиëрова — Анжелика Делгадо (США)
Для сведения, в рамках вчерашней программы наши представители Кемран Нуриллаев (-60 кг) и Гулнур Муратбаева (-48 кг) потерпели поражение и завершили своё участие.