Bugun samarqandlik dzyudochilarimiz jahon chempionati medallari uchun kurashishadi
Vengriyaning Budapesht shahrida dzyudo bo‘yicha jahon chempionati davom etadi. Bugun erkaklar o‘rtasida -66 kg, ayollar o‘rtasida esa -52 kg vazn toifalaridagi bellashuvlar bo‘lib o‘tadi.
Ushbu vazn toifalarida tatamiga ko‘tariladigan vakillarimiz Sardor Nurillayev va Diyora Keldiyorova Samarqand dzyudo maktabi tarbiyalanuvchilari hisoblanishadi. Yana bir ahamiyatlisi, har ikkalasi ham mart oyida Tbilisi shahrida o‘tgan “Katta dubulg‘a” turnirining bir kunida oltin medallarni qo‘lga kiritishgan. Bugun bo‘lib o‘tadigan musobaqada ham birgalikda shohsupaga ko‘tarilishlarini tilab qolamiz. Ular jahon chempionatini quyidagi raqiblariga qarshi boshlashadi:
-66 kg: Sardor Nurillayev – Indrit Kulxaj (Albaniya)
-52 kg: Diyora Keldiyorova – Anjelika Delgado (AQSH)
Maʼlumot uchun, kecha bahs olib borgan vakillarimiz Kemran Nurillayev (-60 kg) va Gulnur Muratbayeva (-48 kg) medallar uchun kurashni erta tark etishdi.

Today our Samarkand judoists will fight for the medals of the World Cup
The World Judo Championship continues in Budapest. Today there will be performances among men in the weight category -66 kg and among women in the weight category -52 kg.
In these categories, Sardor Nurillaev and Diyora Keldiyorova, who are pupils of the Samarkand judo school, will enter the tatami. One one more noteworthy thing is that in March at the Grand Slam tournament in Tbilisi, both judoists won gold medals on the same day. We wish them to rise to the podium together again. Names of our judoists ' rivals:
-66 kg: Sardor Nurillaev — Indrit Kulhaj (Albania)
-52 kg: Diora Keldierova — Angelica Delgado (USA)
For information, within the framework of yesterday's program, our representatives Kemran Nurillayev (-60 kg) and Gulnur Muratbayeva (-48 kg) were defeated and completed their participation.