Igor Myalin Parij-2024 Olimpiadasi yo’llanmasini qo’lga kiritdi!
Qatardan ajoyib yangilik. Suvga sakrash bo’yicha O’zbekiston terma jamoasi a’zosi Igor Myalin 10 metr balandlikdan sakrash bahslarida final yo’llanmasi qatori Parij-2024 Olimpiya o’yinlari litsenziyasiga ham ega chiqdi.
Hamyurtimiz yarim final dasturida 415.80 ball bilan yettinchi natijani qayd etdi. Final bahslari kechki dasturda bo’lib o’tadi. Reglamentga ko’ra musobaqada finalga yo’l olgan atletlar bir vaqtda Olimpiada ishtirokchisiga aylanishadi.
Ahamiyatlisi, bu O’zbekiston delegatsiyasi uchun suvga sakrash yo’nalishida Olimpiya o’yinlariga qo’lga kiritilgan birinchi litsenziya bo’ldi!

10 Февраля 2024 3234
Отличная новость от наших спортсменов по водным видам спорта! Представитель сборной Узбекистана Игорь Мялин вышел в финал чемпионата мира по прыжкам в воду с 10-метровой вышки. Помимо этого, наш атлет удостоился лицензии на Олимпийские игры в Париже.
В полуфинале Мялин занял 7-место (415.80 балла) и завоевал право выхода в финал, который состоится уже вечером. Согласно регламенту, финалисты первенства мира одновременно становятся лицензиатами Олимпийских игр.
Следует отметить, что эта лицензия на Олимпийские игры стала первой для делегации Узбекистана по прыжкам в воду!