Yozgi ta’til sport bilan yanada maroqli
MOQ raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov Qo‘mitaning viloyatlardagi vakillari bilan navbatdagi onlayn yig‘ilishini o‘tkazdi. ZOOM platformasida o‘tgan tadbirda yoshlar orasida ommaviy sport targ‘ibotini kuchaytirish bo‘yicha bir qator masalalar ko‘rib chiqildi.
Kun tartibida Respublika bo‘ylab o‘tkazilayotgan “Sportni sev, sport bilan yasha!” Respublika ommaviy musobaqasining may oyi yakuni va iyun oyi rejalari, yoshlarning yozgi ta’til vaqtlarida ular uchun turli sport musobaqalarini tashkil etish, “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik” shiori ostida Yoshlar oyligini o‘tkazish masalalari joy oldi.
Yig‘ilishda asosiy masala Yoshlar oyligi doirasida (iyun oyi) amalga oshiriladigan “Sport va yoshlar loyihasi”, “Yosh shaxmatchi”, “Yoshlar velomarafoni” sport tadbirlarini ko‘tarinki ruhda o‘tkazish, bu orqali yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi. Suhbat davomida har bir hududning mazkur tadbirlarni o‘tkazish bo‘yicha imkoniyati, yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan muammolari o‘rganilib, bir qator masalalar hal qilindi.

Летние каникулы отличное время для занятия спортом
Первый заместитель председателя НОК Узбекистана Равшан Ирматов провёл онлайн-собрание с представителями Комитета в областях. Во время мероприятия, которое проходилo на платформе ZOOM, были обсуждены вопросы относительно усиления пропаганды массового спорта среди молодёжи.
В повестке дня рассматривались такие важные направления, как подведения итогов за май месяц Республиканского соревнования «Люби спорт, живи со спортом!», планы проведения этого массового мероприятия на июнь, организация различных спортивных соревнований для молодёжи во время летних каникул, а также, проведения месячника молодёжи под лозунгом «Молодёжь Нового Узбекистана, давайте объединимся!».
Главной темой встречи стало проведение спортивных мероприятий «Проект спорт и молодёжь», «Юный шахматист», «Молодёжный веломарафон», которые будут организованы в рамках Месячника молодёжи (июнь). В ходе встречи были изучены возможности каждого региона по проведению данных мероприятий, рассмотрены возможные проблемы и решены несколько вопросов в этом направлении.