Sirdaryodagi sport taʼlim muassasalari oʻrganilib, muammoli mavzular yuzasidan sayyor qabul oʻtkazildi
Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov Namangandan soʻng Sirdaryo viloyatida boʻlib, bir qator sport taʼlim muassasalari va sport inshootlarining faoliyatini oʻrgandi. Jumladan, soha mutaxassislaridan iborat Ishchi guruh Yangiyer shahrida barpo etilayotgan futbol akademiyasi va Guliston shahridagi stadionning qurilish ishlari bilan tanishdi.
Shuningdek, Gulistondagi “Alpomish” sport majmuasi, suv sporti, gimnastika, yakkakurash va sportning oʻyin turlari boʻyicha ixtisoslashtirilgan sport maktablari faoliyati oʻrganilib, u yerda sportchilarga yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishildi. Shundan soʻng, 2023-yil davomida Guliston Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida erishilgan yutuqlar hamda 2024-yilgi rejalar taqdimoti koʻrib chiqildi.
Oʻrganish yakunida, sport sohasiga oid jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini koʻrib chiqish boʻyicha sayyor qabul tashkil etildi. Unda yoʻllangan murojaatlarning ayrimlari joyida hal qilinib, muddat talab qiladigan masalalar qatʼiy nazoratga olindi.

Очередная локация рабочей группы - Сырдарьинская область
После рабочего визита в Наманган заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Шерзод Ташматов побывал в Сырдарьинской области, где изучил деятельность ряда спортивных образовательных учреждений и спортивных сооружений данного региона. В частности, рабочая группа, состоящая из специалистов отрасли, ознакомилась со строительством футбольной академии в городе Янгиер и стадиона в Гулистане.
Также была изучена деятельность спортивного комплекса "Алпомиш", и созданные условия для атлетов в специализированных спортивных школ по водным видам спорта, гимнастике, единоборствам и игровым видам спорта. Затем были рассмотрены достижения Центра подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта Гулистана за 2023 год, а также презентация планов на 2024 год.
По итогам исследования был организован выездной приём по рассмотрению обращений физических и юридических лиц спортивной сферы. Некоторые из обращений были рассмотрены и решены на месте, а вопросы, требующие крайнего срока, были взяты под строгий контроль.