Doniyor Saliyev va Jo‘rabek Karimovni tabriklaymiz!
Bugun taniqli paralimpiyachimiz Doniyor Saliyev va tennischimiz Jo‘rabek Karimov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Doniyor Saliyev 1994-yil 4-iyun kuni tug‘ilgan. Para-atletikaning uzunlikka sakrash va yugurish yo‘nalishiga ixtisoslashgan sportchimiz mazkur yo‘nalishlarda Rio-2016 Paralimpiya o‘yinlarida sovrindor bo‘lgan. 2019-yil Dubayda o‘tkazilgan jahon chempionatida zafar quchib, Tokio-2020 Paralimpiya o‘yinlari yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Jo‘rabek Karimov 1998-yil 4-iyun kuni Toshkentda tavallud topgan. Tennis bo‘yicha ko‘plab xalqaro turnirlar g‘olib va sovrindori. Ayniqsa, uning faoliyatida 2016-yil “Katta dubulg‘a” turkumiga kiruvchi Avstraliya ochiq chempionatining o‘smirlar o‘rtasidagi final bosqichigacha yetib kelgani alohida ahamiyat kasb etadi. Jo‘rabek ITF tomonidan ko‘p karra umidli yosh tennischi sifatida eʼtirof etilgan. Faoliyati davomida “Chellenjer” turkumidagi turnirlarda qator muvaffaqiyatlarga erishgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki sportchimizni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va omad tilab qoladi.

Поздравляем Дониёра Салиева и Джурабека Каримова!
Сегодня представитель Паралимпийской сборной Узбекистана Дониёр Салиев и теннисист Джурабек Каримов празднуют свой День рождения.
Дониёр Салиев родился 4 июня 1994 года. Достойно защищает честь страны по пара-атлетике (бег, прыжки в длину и тройной прыжок). Бронзовый призёр Паралимпийских игр Рио-2016 по прыжкам в длину и в беге. На чемпионате мира 2019 года в Дубае выступил успешно и завоевал лицензию на Паралимпийские игры Токио-2020.
Джурабек Каримов родился 4 июня 1998 года в Ташкенте. Многократный чемпион Узбекистана. Финалист турнира из серии «Большой Шлем» 2016 года среди юниоров. Победитель турнира из серии «Челленджер» в парном разряде. Неоднократный обладатель гранта от ITF как успешный, подающий надежды юниор.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и успехов.