Toshkent viloyati yoshlarini Mustaqilligimizning 30 yillik bayramiga munosib sovg‘a kutmoqda
MOQ raisining birinchi o‘rinbosari, O‘FA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov boshchiligidagi ishchi guruh Toshkent viloyati hokimi, viloyat futbol assotsiatsiyasi rahbari Davron Hidoyatov bilan uchrashdi. Unda viloyatda ommaviy sport targ‘ibotini kuchaytirish, yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishlarini yana-da oshirish masalalariga bag‘ishlangan bir qator istiqbolli rejalar muhokama qilib olindi. Viloyatning futbol va umuman sport borasidagi imkoniyatlari ulkan ekanligi uchrashuv davomida alohida taʼkidlandi.
Suhbatning asosiy mavzularidan biri Toshkent viloyatida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yillik tantanasiga munosib tayyorgarlik ko‘rish masalalarini muhokama qilish bo‘ldi. Unda eng ulug‘, eng aziz bayramimizga bag‘ishlab, sportning 30 turidan Toshkent viloyatining mini-olimpiadasini o‘tkazish bo‘yicha ijobiy kelishuvga erishildi. Endilikda tomonlar o‘rtasida mazkur musobaqani tashkil etish bo‘yicha maxsus ishchi guruh tuziladi va tez orada amaliy ishlar boshlab yuboriladi. Taʼkidlash joiz, mazkur loyiha viloyatning yosh sportchilari uchun unutilmas tadbir bo‘lishi kutilmoqda.
Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda Toshkent viloyatida o‘yin sport turlari va yakkakurash yo‘nalishlarini yana-da rivojlantirish, O‘zDJSTU, Chirchiq Olimpiya zaxiralari kolleji, futbol bo‘yicha Oliy sport mahorati maktablari faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha ham bir qator rejalar muhokama qilib olindi. Qolaversa, Tokio-2020 Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rayotgan viloyat atletlarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning ijtimoiy holatini nazorat qilib turish bo‘yicha hamkorlik yo‘lga qo‘yilishi taʼkidlandi.

Для молодёжи Ташкентской области готовиться большой подарок накануне 30-летия Независимости Узбекистана
Рабочая группа во главе первого заместителя председателя НОК, первого вице-президента АФУ Равшана Ирматова встретилась с хокимом Ташкентской области, руководителем ассоциации футбола области Давроном Хидоятовым. Во время встречи был обсужден ряд перспективных планов по усилению популяризации массового спорта в регионе с целью дальнейшего повышения интереса молодёжи к спорту. В ходе встречи было отмечено, что область имеет большой потенциал как в футболе, так и в остальных видах спорта в целом.
Одной из обсуждаемых тем встречи стало рассмотрение вопросов подготовки к 30-летию Независимости Республики Узбекистан в Ташкентской области. Была достигнута договоренность о проведении в Ташкентской области мини-олимпиады по 30 видам спорта, посвященной нашему самому большому и дорогому празднику. Между сторонами будет создана специальная рабочая группа по организации соревнований, и в ближайшее время начнётся работа в этом направлении. Следует отметить, что этот проект станет незабываемым событием для юных спортсменов региона.
На встрече также был обсужден ряд планов по дальнейшему развитию игровых видов спорта и единоборства в Ташкентской области, совершенствованию деятельности Узбекского Государственного университета физической культуры и спорта, колледжа Олимпийского резерва Чирчика и школ Высшего спортивного мастерства по футболу. Кроме того, было отмечено, что сотрудничество будет налажено для оказания всесторонней поддержки региональным спортсменам, готовящимся к Олимпийским и Паралимпийским играм Токио-2020, для контролирования их социального положения.