Toshkent viloyati yoshlarini Mustaqilligimizning 30 yillik bayramiga munosib sovg‘a kutmoqda
MOQ raisining birinchi o‘rinbosari, O‘FA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov boshchiligidagi ishchi guruh Toshkent viloyati hokimi, viloyat futbol assotsiatsiyasi rahbari Davron Hidoyatov bilan uchrashdi. Unda viloyatda ommaviy sport targ‘ibotini kuchaytirish, yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishlarini yana-da oshirish masalalariga bag‘ishlangan bir qator istiqbolli rejalar muhokama qilib olindi. Viloyatning futbol va umuman sport borasidagi imkoniyatlari ulkan ekanligi uchrashuv davomida alohida taʼkidlandi.
Suhbatning asosiy mavzularidan biri Toshkent viloyatida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yillik tantanasiga munosib tayyorgarlik ko‘rish masalalarini muhokama qilish bo‘ldi. Unda eng ulug‘, eng aziz bayramimizga bag‘ishlab, sportning 30 turidan Toshkent viloyatining mini-olimpiadasini o‘tkazish bo‘yicha ijobiy kelishuvga erishildi. Endilikda tomonlar o‘rtasida mazkur musobaqani tashkil etish bo‘yicha maxsus ishchi guruh tuziladi va tez orada amaliy ishlar boshlab yuboriladi. Taʼkidlash joiz, mazkur loyiha viloyatning yosh sportchilari uchun unutilmas tadbir bo‘lishi kutilmoqda.
Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda Toshkent viloyatida o‘yin sport turlari va yakkakurash yo‘nalishlarini yana-da rivojlantirish, O‘zDJSTU, Chirchiq Olimpiya zaxiralari kolleji, futbol bo‘yicha Oliy sport mahorati maktablari faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha ham bir qator rejalar muhokama qilib olindi. Qolaversa, Tokio-2020 Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rayotgan viloyat atletlarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning ijtimoiy holatini nazorat qilib turish bo‘yicha hamkorlik yo‘lga qo‘yilishi taʼkidlandi.

A big gift is being prepared for the youth of the Tashkent region on the eve of the 30th anniversary of Independence of Uzbekistan
The working group headed by the first deputy chairman of the NOC, First Vice-President of the AFU Ravshan Irmatov met with the khokim of the Tashkent region, the head of the football association of the region Davron Hidoyatov. During the meeting, a number of promising plans were discussed to strengthen the popularization of mass sports in the region in order to further increase the interest of young people in sports. During the meeting, it was noted that the region has great potential both in football and in other sports in general.
One of the topics discussed at the meeting was the consideration of issues of preparation for the 30th anniversary of Independence of the Republic of Uzbekistan in the Tashkent region. An agreement was reached to hold a mini-Olympiad in 30 sports in the Tashkent region, dedicated to our biggest and most expensive holiday. A special working group will be created between the parties to organize the competitions, and work in this direction will begin in the near future. It should be noted that this project will be an unforgettable event for young athletes of the region.
The meeting also discussed a number of plans for the further development of game sports and martial arts in the Tashkent region, improving the activities of the Uzbek State University of Physical Culture and Sports, the Chirchik Olympic Reserve College and schools of Higher sports skills in football. In addition, it was noted that cooperation will be established to provide comprehensive support to regional athletes preparing for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games, to monitor their social status.