15 Sentyabr 2023 2034
Shu kunlarda Butunjahon antidoping agentligi (WADA) va Mintaqaviy antidoping agentligi (RADOCA) mutasaddilari Toshkentda bo‘lib turibdi. Bugun mehmonlar MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markaziga tashrif buyurishdi.
Markaz mutasaddilari ularga RSTIAM faoliyati haqida batafsil ma’lumot berishdi. Uning imkoniyatlari, mavjud texnikalar va stasionar bo‘limdagi sharoitlar tashrif buyuruvchilarda iliq taassurot qoldirdi.
Shuningdek, mehmonlar Markaz mutaxassislarining ish jarayonini ko‘zdan kechirib, ular bilan sportchilarni davolashda foydalaniladigan dori vositalari haqida suhbatlashishdi. Shifokorlar WADA e’lon qilib boradigan ro‘yxatni muntazam kuzatib borishlarini ta’kidlab, xorijliklarni kelgusi rejalar bilan tanishtirishdi.

15 Сентября 2023 1955
В эти дни представители Всемирного антидопингового агентства (WADA) и Регионального антидопингового агентства (RADOCA) c рабочим визитом находятся в Ташкенте. Сегодня зарубежные эксперты посетили Республиканский научно-практический центр спортивной медицины при НОК.
Официальные лица Центра подробно проинформировали почётных гостей о деятельности РНПЦСМ. На представителей зарубежных организаций произвели особое впечатление возможности Центра, её доступная и современная техника, условия в стационарном отделении.
Гости также ознакомились с рабочим процессом специалистов Центра и поговорили с ними о препаратах, применяемых для лечения спортсменов. Врачи ознакомили зарубежных специалистов с планами на будущее, отметив, что они регулярно следят за списком, который публикует WADA.