14 Sentyabr 2023 2137
Saudiya Arabistonida ogʻir atletika boʻyicha jahon chempionatining yana bir kuni ortda qoldi. Maʼlum qilganimizdek, unda Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari Sunnatilla Oʻsarov hamda Sharofiddin Amriddinov ishtirok etishdi.
-96 kg vazn toifasining “В” guruhida qatnashgan Oʻsarov dast koʻtarishda 163 kg, siltab koʻtarishda 190 kg, ikki kurash hisobida esa 353 kg natija bilan yakunda 14-oʻrinni egalladi.
Amriddinov -102 kg vazn toifasining “С” guruhida qatnashdi. Samarqandlik atletimiz dast koʻtarishda 177 kg, siltab koʻtarishda 202 kg va umumiy hisob boʻyicha 379 kg natija qayd etdi. Ushbu vaznda “A” va “В” guruhlarida ishtirok etadigan sportchilarning chiqishi bugun boʻlib oʻtadi.

14 Сентября 2023 2169
В Саудовской Аравии продолжается чемпионат мира по тяжёлой атлетике. Как мы сообщали ранее, в очередной день первенства приняли участие члены сборной Узбекистана Суннатилла Усаров и Шарофиддин Амриддинов.
Выступая в группе "В" весовой категории до 96 кг, Усаров занял 14-е место с результатом 163 кг в рывке, 190 кг в толчке и 353 кг по сумме двух упражнений.
Амриддинов участвовал в группе "С" весовой категории до 102 кг. Самаркандский атлет показал результат 177 кг в рывке, 202 кг в толчке и 379 кг по сумме двух упражнений. Состязания спортсменов, выступающих в группах "А" и "В" в данном весе, состоятся сегодня.