8 Sentyabr 2023 2263
Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov hamda MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik koʻrayotgan terma jamoalarimizning mashgʻulotini kuzatish uchun Toshkent viloyatidagi bir qator bazalarga tashrif buyurishdi.
Hozirda “Yangiobod sport bazasi”da kurashchilarimiz yigʻin oʻtkazishmoqda. Milliy sportimiz vakillari boʻlajak Osiyo oʻyinlarida delegatsiyamiz hisobiga koʻplab medallarni taqdim etishni reja qilishgan. Mutasaddilar tashrif davomida ularga yaratilgan sharoitlarni oʻrganib, sportchilar bilan tayyorgarlik boʻyicha suhbat olib borishdi. Shuningdek, mashgʻulot hamda yuklamalardan soʻng tiklanish jarayonida atletlarni vitaminlar bilan taʼminlanishi boʻyicha koʻrsatmalar berildi.
Yuqori vazn toifalaridagi ogʻir atletikachilarimiz esa ayni kunlarda Saudiya Arabistonida davom etayotgan jahon chempionatiga tayyorgarlikning soʻnggi bosqichini Chirchiqda olib borishmoqda. Ular Ar-Riyodga 11-sentyabr kuni joʻnab ketishadi. Rejaga muvofiq, jahon chempionati yakunlangach Oʻzbekiston terma jamoasi Saudiya Arabistonidan toʻgʻri Xitoyga yoʻl oladi va Osiyo oʻyinlaridagi ishtirokini boshlaydi.

8 Сентября 2023 2307
Заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов и заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов посетили ряд баз в Ташкентской области в целях наблюдения за тренировками сборных, готовящихся к Азиатским Играм Ханчжоу-2022.
В настоящее время курашисты проводят УТС на спортивной базе "Янгиабад". Представители узбекского Национального спорта планируют завоевать как можно больше наград на предстоящих Азиатских играх. В ходе визита официальные лица изучили условия, созданные для спортсменов. Также были даны инструкции по обеспечению спортсменов витаминами в процессе восстановления после тренировок и нагрузок.
А тяжелоатлеты в более высоких весовых категориях проводят в Чирчике заключительный этап подготовки к чемпионату мира, который в эти дни проходит в Саудовской Аравии. Они полетят в Эр-Рияд 11 сентября. Согласно плану, по окончании чемпионата мира сборная Узбекистана отправится прямо из Саудовской Аравии в Китай и начнёт своё участие в Азиатских играх.