Ravshan Ro‘ziqulovni tabriklaymiz!
Bugun yunon-rum kurashi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Ravshan Ro‘ziqulov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ravshan Ro‘ziqulov 1985 yil 18 may kuni Toshkentda tug‘ilgan. Sportchilik faoliyatida Doxa-2006 Osiyo o‘yinlari, Osiyo chempionatlari sovrindori bo‘lgan va jahon chempionatlarida ham bir necha bor yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan. U kishining murabbiylik faoliyati terma jamoamiz tarixida keskin burilish yasadi deb bemalol ayta olamiz. 2019 yilgi jahon chempionati orqali “klassik” kurashchilarimiz Tokio-2020 Olimpiadasiga 3 ta yo‘llanma qo‘lga kiritish barobarida umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni band etishdi. Mana shunday yuqori natijalar samarasi o‘laroq Ravshan Ro‘ziqulov 2019 yil “Milliy sport mukofoti” tanlovida “Yilning eng yaxshi murabbiyi” nominatsiyasida g‘olib bo‘ldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Ravshan Ro‘ziqulovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Ravshan Ruzikulov!
Today, the head coach of the national team of Uzbekistan in Greco-Roman wrestling Ravshan Ruzikulov celebrates his birthday.
Ravshan Ruzikulov was born on May 18, 1985 in Tashkent. Silver medalist of the 2006 Asian Games. Bronze medalist of the Asian Championship. Ravshan Ruzikulov has repeatedly defended the honor of Uzbekistan at the World Championships. The coaching activity of Ravshan Ruzikulov really became a turning point in the history of our national team in Greco-Roman wrestling. At the 2019 Licensed World Championship, our delegation became the second in the team competition and won 3 licenses for the Tokyo Olympics. At the end of 2019, at the award ceremony of the "National Sports Award", Ravshan Ruzikulov became the winner in the nomination "Best Coach of the Year".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Ravshan Ruzikulov on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.