Ravshan Ro‘ziqulovni tabriklaymiz!
Bugun yunon-rum kurashi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Ravshan Ro‘ziqulov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ravshan Ro‘ziqulov 1985 yil 18 may kuni Toshkentda tug‘ilgan. Sportchilik faoliyatida Doxa-2006 Osiyo o‘yinlari, Osiyo chempionatlari sovrindori bo‘lgan va jahon chempionatlarida ham bir necha bor yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan. U kishining murabbiylik faoliyati terma jamoamiz tarixida keskin burilish yasadi deb bemalol ayta olamiz. 2019 yilgi jahon chempionati orqali “klassik” kurashchilarimiz Tokio-2020 Olimpiadasiga 3 ta yo‘llanma qo‘lga kiritish barobarida umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni band etishdi. Mana shunday yuqori natijalar samarasi o‘laroq Ravshan Ro‘ziqulov 2019 yil “Milliy sport mukofoti” tanlovida “Yilning eng yaxshi murabbiyi” nominatsiyasida g‘olib bo‘ldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Ravshan Ro‘ziqulovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Равшана Рузикулова!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по греко-римской борьбе Равшан Рузикулов празднует свой День рождения.
Равшан Рузикулов родился 18 мая 1985 года в Ташкенте. Серебряный призёр Азиатских игр 2006 года. Бронзовый призёр чемпионата Азии. Равшан Рузикулов неоднократно защищал честь Узбекистана на чемпионатах мира. Тренерская деятельность Равшана Рузикулова действительно стала поворотом в истории нашей сборной по греко-римской борьбе. На лицензионном чемпионате мира 2019 года наша делегация стала второй в общекомандном зачёте и завоевала 3 лицензии на Токийскую Олимпиаду. В конце 2019 года, на церемонии вручения наград «Национальной спортивной премии» Равшан Рузикулов стал победителем в номинации «Лучший тренер года».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Равшана Рузикулова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.