Bugundan Ozarbayjon poytaxti Boku shahrida oʻq otish sporti boʻyicha kattalar oʻrtasidagi jahon chempionati boshlandi. 1-sentyabrga qadar davom etadigan musobaqada 101 mamlakatdan 1200 nafardan ziyod sportchi gʻoliblik uchun bahs olib boradi. Ular orasida Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari ham yurtimiz sharafini himoya qilishadi.
Ahamiyatlisi, mazkur musobaqada Olimpiya dasturlarida Parij-2024 litsenziyalari ham oʻynaladi. Yurtdoshlarimiz hozirda soʻnggi tayyorgarlik jarayonini olib borishmoqda. Jamoamiz tarkibi bilan tanishing:
Pnevmatik miltiqdan oʻq otish: Vadim Skorovarov, Javohir Sohibov, Muxtasar Toxirova;
Pnevatik toʻpponchadan oʻq otish: Muhammad Kamolov, Vladimir Svechnikov, Veniamin Nikitin, Sitora Ergashbayeva.

Отечественные стрелки примут участие в лицензионном ЧМ
В столице Азербайджана стартовал чемпионат мира среди взрослых по стрелковому спорту. В соревнованиях, которые продлятся до 1 сентября, за победу будут бороться более 1200 спортсменов из 101 страны. Среди них и представители сборной Узбекистана.
Стоит отметить, что на данном турнире в Олимпийских видах программы разыгрываются лицензии Париж-2024. В эти минуты наши соотечественники ведут заключительный подготовительный процесс. Состав сборной Узбекистана:
Стрельба из пневматической винтовки: Вадим Скороваров, Джавохир Сохибов, Мухтасар Тохирова;
Стрельба из пневматического пистолета: Мухаммад Камалов, Владимир Свечников, Вениамин Никитин, Ситора Эргашбаева.