Yengil atletikachilarimiz jahon chempionatiga joʻnab ketishdi
Xabar berib oʻtganimizdek, 19-27-avgust kunlari Budapesht shahrida yengil atletika boʻyicha navbatdagi jahon chempionati boʻlib oʻtadi. Unda ishtirok etadigan Oʻzbekiston terma jamoasining aʼzolari Sharifa Davronova, Yekaterina Voronina, Safina Sadullayeva hamda Anvar Anvarov bugun Vengriyaga yoʻl olishdi. Jamoamizning yana bir aʼzosi Yekaterina Tunguskova esa 14-avgust kuni uchib ketadi. Yurtdoshlarimizning musobaqadagi taqvimini yana bir bor eslatib oʻtamiz:
19-avgust: Yekaterina Voronina (100 metrga toʻsiqlar osha yugurish, balandlikka sakrash, yadro uloqtirish va 200 metrga yugurish);
Sharifa Davronova (uch hatlab sakrash, saralash);
20-avgust: Yekaterina Voronina (uzunlikka sakrash, nayza uloqtirish, 800 metrga yugurish);
21-avgust: Sharifa Davronova (uch hatlab sakrash, final);
23-avgust: Anvar Anvarov (uzunlikka sakrash, saralash);
24-avgust: Anvar Anvarov (uzunlikka sakrash, final);
25-avgust: Safina Sadullayeva (balandlikka sakrash, saralash);
26-avgust: Yekaterina Tunguskova (marafon, final);
27-avgust: Safina Sadullayeva (balandlikka sakrash, final).
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi boʻlajak musobaqada qatnashadigan yurtdoshlarimizga omad tilaydi.

12 Августа 2023 2125
Как мы сообщали ранее, с 19 по 27 августа в Будапеште пройдет очередной чемпионат мира по лёгкой атлетике. Представители сборной Узбекистана Шарифа Давронова, Екатерина Воронина, Сафина Садуллаева и Анвар Анваров, которые будут выступать на предстоящих стартах отправились в Венгрию сегодня. А ещё одна спортсменка отечественной команды Екатерина Тунгускова прилетит на место проведения ЧМ 14 августа. Календарь соревнований наших соотечественников:
19 августа: Екатерина Воронина (бег на 100 м с барьерами, прыжки в высоту, толкание ядра и бег на 200 м), Шарифа Давронова (тройной прыжок, квалификация);
20 августа: Екатерина Воронина (прыжки в длину, метание копья, бег на 800 м),
21 августа: Шарифа Давронова (тройной прыжок, финал);
23 августа: Анвар Анваров (прыжки в длину, квалификация);
24 августа: Анвар Анваров (прыжки в длину, финал);
25 августа: Сафина Садуллаева (прыжки в высоту, квалификация);
26 августа: Екатерина Тунгускова (марафон, финал);
27 августа: Сафина Садуллаева (прыжки в высоту, финал).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает всем отечественным атлетам удачи и успешного выступления на престижных соревнованиях.