60 yoshni qarshi olgan Poʻlat Usmonovga MOQning esdalik medali taqdim qilindi
Taniqli mutaxassis, Oʻzbek jang sanʼati federatsiyasi raisi Poʻlat Usmonov 60 yoshni qarshi oldi. Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida Poʻlat Akramovichni taqdirlashga bagʻishlangan tadbir oʻtkazildi. Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qoʻmita raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, bir guruh sport fidoyilari, yubilyarning shogirdlari va OAV vakillari ishtirok etishdi.
Dastavval Oybek Omilovich hamda Sherzod Rixsibayevich soʻz olib, P.Usmonovning uzoq yillardan beri yurtimiz sporti rivojiga qoʻshib kelayotgan hissasi, xususan, Oʻzbekiston taekvondo ITF va Oʻzbek jang sanʼati federatsiyalaridagi koʻp yillik faoliyati haqida toʻxtalib oʻtishdi. Ayniqsa, milliy sport turlarimizni tiklash va ularni yoshlar orasida keng targʻib qilishdagi jonbozligi haqida alohida gapirishdi. Shundan soʻng anʼanaga muvofiq, Poʻlat Akramovichga MOQning esdalik medali topshirildi.
Tadbir davomida Kengash raisi Bahodir Maxsitov, Kasaba uyushmalari federatsiyasi masʼuli Bahodir Tadjiyev, Milliy Paralimpiya qoʻmitasi vakillari hamda yubilyarning shogirdlari ham soʻzga chiqib, Poʻlat Usmonovga oʻzlarining samimiy dil-izhorlari yoʻllashdi. Koʻrsatilgan bunday eʼtibor va gʻamxoʻrlikdan mamnun boʻlgan P.Usmonov bundan keyin ham yoshlarimiz orasida milliy sport turlari va sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirish yoʻlida bor kuch-gʻayratini ishga solishga vaʼda berdi.

Юбиляру Пулату Усмонову была вручена памятная медаль НОК
Накануне председатель Федерации боевых искусств Узбекистана Пулат Усмонов встретил своё 60-летие. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялось мероприятие, посвящённое чествованию Пулата Акрамовича. В нём приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, ветераны спорта во главе с Баходиром Махситовым, представители узбекской Федерации боевых искусств.
Сначала выступавшие Ойбек Омилович и Шерзод Рихсибаевич отметили, что П.Усмонов на протяжении многих лет вносит вклад в развитие узбекского спорта, в частности, он на протяжении многих лет вложил свою лепту в развитие Федерации таэквондо ITF Узбекистана и Федерации боевых искусств страны. Особое внимание было уделено возрождению наших Национальных видов спорта и их широкому продвижению среди молодёжи. По традиции Пулату Акрамовичу была вручена памятная медаль НОК.
В ходе мероприятия выступили председатель Совета Баходир Махситов, ответственный Федерации профсоюзов Баходир Таджиев, представители Национального паралимпийского комитета, а также воспитанники юбиляра. Именинник, который был от всей души доволен от такого внимания и заботы, пообещал и впредь прилагать все усилия для увеличения пропаганды здорового образа жизни среди представителей подрастающего поколения.