O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasi raisi Botir Zokirov 60 yoshda!
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vaziri, mamlakat og‘ir atletika federatsiyasi raisi Botir Zokirov yubiley 60 yoshni qarshi olmoqda.
Botir Erkinovich Zokirov 1963-yilning ayni kunida dunyoga kelgan. Toshkent politexnika institutini tamomlagach, uzoq yillardan beri turli lavozimlarda nafaqat arxitektura va qurilish, balki sport yo‘nalishida mamlakatimizning yuksalishida o‘z hissasini qo‘shib kelmoqda. 2012 yildan O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasi raisi, 2019-yildan Qurilish vaziri lavozimida faoliyat yuritmoqda. Qayd etish joiz, mamlakatimizda so‘nggi davrda barpo etilayotgan ulkan sport inshootlarining qurilishida ushbu insonning saʼy-harakatlarini ko‘rish mumkin. Qolaversa, so‘nggi davr og‘ir atletika bo‘yicha terma jamoamizdan jahon va Olimpiada chempionlari, rekordchilarining yetishib chiqishida Botir Erkinovichning ham xizmatlari katta.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Botir Zokirovni bugungi tug‘ilgan kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Председателю Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана Ботиру Зокирову 60 лет!
Сегодня министр Строительства Республики Узбекистан, председатель Федерации тяжёлой атлетики страны Ботир Зокиров справляет свой юбилей - 60-летие.
Зокиров Ботир Эркинович родился в 1963 году. После окончания Ташкентского политехнического института долгие годы работал на различных должностях в области архитектуры и строительства, внеся свой вклад в развитие нашей страны не только в данной отрасли, но и в спортивной сфере. С 2012 года является председателем Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана, с 2019 года-министром Строительства. Стоит отметить, что в строительстве огромных спортивных сооружений, возводимых в нашей стране в последнее время, огромны заслуги этого человека. Кроме того, велика роль Ботира Эркиновича в достижениях отечественных рекордсменов, чемпионов мира и Олимпийских игр.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ботира Зокирова с сегодняшним днем, желает ему здоровья и долгих лет жизни.