Bahodir Jalolovni tabriklaymiz!
Bahodir Jalolov 1994 yil 8 iyul kuni Surxondaryo viloyatida tug‘ilgan. Boks bo‘yicha eng og‘ir vazn toifasida ikki karra Osiyo chempioni, jahon va Olimpiada chempioni hisoblanadi. 2019 yil Yekaterinburg, joriy yil poytaxtimizda o‘tgan jahon chempionatlarida eng og‘ir toifasida oltin medalni qo‘lga kiritgan. Professional boksda shu paytgacha o‘tkazgan barcha janglarida g‘alaba qozongan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi. Tokio-2020 Olimpiadasida +92 kg vazn toifasida oltin medalga sazovor bo‘lgan. Ushbu muvaffaqiyatlari evaziga “Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni hamda “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sportchimizni bugungi tavallud ayyom bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Баходира Жалолова!
Сегодня именитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион и победитель первенства планеты Баходир Жалолов празднует свой День рождения.
Баходир Жалолов родился 8 июля 1994 года в Сурхандарьинской области. Он является двукратным чемпионом Азии, победителем первенства планеты и Олимпийских игр по боксу в супертяжёлом весе. Наш соотечественник, победивший на чемпионате мира 2019 года в Екатеринбурге и в текущем году в Ташкенте поднялся на высшую ступень пьедестала почёта. В профессиональном боксе во всех боях, в которых он провел до сегодняшнего дня, одержал победу. Участник Олимпийских игр Рио-2016. На Олимпиаде Токио-2020 завоевал золотую медаль. За эти успехи награждён орденом "Фидокорона хизматлари учун" и почётным званием "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и больших побед.