Bayram doirasida bir guruh faxriylar holidan xabar olindi
Hayit ayyomlarida keksalar holidan xabar olish o‘zbek xalqining ezgu fazilatlaridan biri. O‘zbekiston sport faxriylari kengashi Ramazon hayiti munosabati bilan bir guruh sport faxriylari holidan xabar oldi.
Kengash raisi Bahodir Maxsitov boshchiligidagi vakillar Elmar Aminov, Suhbat Po‘latov, Zinaida Bondarenko, Svetlana Kuznetsova, Anela Malkina, Margarita Butuzova, Muhabbat Bayfkuziyeva, Rahmonberdi Ahmedov kabi uzoq yillar davomida turli yo‘nalishlarda o‘zbek sporti rivojiga hissa qo‘shgan fidoyilarimiz holidan xabar olib, ular uchun ajratilgan moddiy mablag‘larni yetkazib berishdi.
O‘z navbatida, faxriylarimiz hukumatimizning bunday eʼtiboridan mamnun ekanliklarini bildirib, yurtboshimiz va osoyishta hayotimiz haqqiga duo qilib qolishdi.

As part of the holiday, we learned about the condition of a group of veterans
Receiving news about the condition of the elderly during the Hayit is one of the noble qualities of the Uzbek people. The Council of Sports Veterans of Uzbekistan reported on the status of a group of sports veterans in connection with Ramadan Hayit.
Representatives headed by the chairman of the Council, Bahodir Mahsitov, Elmar Aminov, Ildar Pulatov, Zinaida Bondarenko, Svetlana Kuznetsova, Anela Malkina, Margarita Butuzova, Mukhabbat Bayfkuzieva, Rakhmonberdi Akhmedov, having received information about the selfless people who have contributed to the development of Uzbek sports in various directions for many years, delivered them the allocated funds.
Our veterans, in turn, expressed satisfaction with such attention of our government and wished the head of our state peace and tranquility.