Bayram doirasida bir guruh faxriylar holidan xabar olindi
Hayit ayyomlarida keksalar holidan xabar olish o‘zbek xalqining ezgu fazilatlaridan biri. O‘zbekiston sport faxriylari kengashi Ramazon hayiti munosabati bilan bir guruh sport faxriylari holidan xabar oldi.
Kengash raisi Bahodir Maxsitov boshchiligidagi vakillar Elmar Aminov, Suhbat Po‘latov, Zinaida Bondarenko, Svetlana Kuznetsova, Anela Malkina, Margarita Butuzova, Muhabbat Bayfkuziyeva, Rahmonberdi Ahmedov kabi uzoq yillar davomida turli yo‘nalishlarda o‘zbek sporti rivojiga hissa qo‘shgan fidoyilarimiz holidan xabar olib, ular uchun ajratilgan moddiy mablag‘larni yetkazib berishdi.
O‘z navbatida, faxriylarimiz hukumatimizning bunday eʼtiboridan mamnun ekanliklarini bildirib, yurtboshimiz va osoyishta hayotimiz haqqiga duo qilib qolishdi.

В рамках праздника узнали о состоянии группы ветеранов
Получение известий о состоянии пожилых людей во время Хайита является одним из благородных качеств узбекского народа. Совет ветеранов спорта Узбекистана сообщил о состоянии группы ветеранов спорта в связи с Рамазан хайитом.
Представители во главе с председателем совета Баходиром Махситовым, Эльмаром Аминовым, Ильдаром Пулатовым, Зинаидой Бондаренко, Светланой Кузнецовой, Анелой Малкиной, Маргаритой Бутузовой, Мухаббат Байфкузиевой, Рахмонберди Ахмедовым, получив информацию о самоотверженных людях, которые на протяжении многих лет внесли свой вклад в развитие узбекского спорта в различных направлениях, доставили им выделенные материальные средства.
Наши ветераны, в свою очередь, выразили удовлетворение таким вниманием нашего правительства и пожелали главе нашего государства мира и спокойствия.