Kamonchilarimiz katta safar ostonasida
Ertaga kamondan otish bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi xalqaro o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini o‘tkazish uchun Turkiyaga jo‘nab ketadi. Bugun MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov safar oldidan terma jamoamiz vakillari bilan uchrashdi.
Rejaga ko‘ra, jamoamiz 17 iyunga qadar Antalyada bo‘ladi. Ushbu yig‘in terma jamoamizga 18-21 iyun kunlari Parijda o‘tadigan so‘nggi litsenzion musobaqaga tayyorgarlikning yakuniy bosqichi vazifasini o‘tab beradi. Suhbat davomida MOQ rahbari terma jamoamiz vakillari bilan yana bir bor suhbatlashib, ularning kayfiyati, ijtimoiy sharoiti bilan tanishdi. Qayd etish joiz, mazkur uchrashuvda federatsiya rahbariyati, murabbiylar shtabi, sportchilardan birining ota-onasi ham ishtirok etdi.
“Kamondan otish sportida yurtimiz tarixida Olimpiadaga yo‘llanma oladigan ilk sportchilar Sizlar bo‘lishingiz kerak. Muhtaram Prezidentimiz barpo etayotgan Yangi O‘zbekistonga yangi g‘alabalar taqdim qilish barchamizning maqsadimiz. Hukumatimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan bu borada zarur barcha sharoitlarni yaratib beramiz. Buning uchun Sizlardan mashg‘ulot va musobaqalarda boringizni berishingizni so‘raymiz”, – dedi MOQ raisi.
Uchrashuv yakunida MOQ rahbari sportchi va murabbiylarga bo‘lajak safardan yorug‘ yuz bilan qaytishlarini tilab qoldi.

Наши лучники отбывают в Турцию
Завтра сборная Узбекистана по стрельбе из лука отбудет в Турцию для проведения учебно-тренировочного сбора. Сегодня председатель НОК встретился с лучниками перед их отбытием.
Согласно плану, наша сборная до 17 июня будет в Анталии. Этот сбор послужит завершающим этапом подготовки перед началом лицензионного турнира в Париже, который пройдёт 18-21 июня. Во время беседы руководитель НОК ознакомился с настроением, самочувствием и социальным положением спортсменов. Следует отметить, что на встрече также принимали участие руководство федерации, тренеры и родители лучников.
«Вы должны стать первыми спортсменами в истории Узбекистана, которые удостоились лицензии на Олимпийские игры по стрельбе из лука. Наша цель — подарить новому Узбекистану, которую создаёт наш Уважаемый Президент, новые победы. Благодаря поддержке со стороны правительства, мы создадим все необходимые условия для вас. Мы бы попросили каждого из вас принимать участие на тренировках и соревнованиях со стопроцентной отдачей», — сказал председатель НОК.
Также, Рустам Шаабдурахманов побеседовал и с родителями спортсменов, спросив их о социальном положении. В конце мероприятия председатель НОК искренне пожелал удачи спортсменам и тренерам на предстоящем старте.