Tatyana Mamatqulova 60 yoshda!
Bugun O‘zbekiston Rowing & Canoe federatsiyasi raisining o‘rinbosari Tatyana Mamatqulova yubiley 60 yoshini qarshi olmoqda.
Tatyana Abdurahmonovna Mamatqulova 1963-yil 12-iyun kuni tug‘ilgan. 1994-2013, 2014-2018-yillar oralig‘ida O‘zbekiston Rowing & Canoe federatsiyasi bosh kotibi lavozimida faoliyat olib borgan. Ushbu davr mobaynida federatsiya boshqaruv sohasida bir qator yutuqlarga erishdi. 2015-yildan Osiyo kanoe konfederatsiyasining birinchi vitse-prezidenti, 2018-yildan O‘zbekiston Rowing & Canoe federatsiyasi raisining o‘rinbosari sifatida samarali faoliyat olib bormoqda. Ko‘plab isteʼdodli shogirdlarni tarbiyalashdagi alohida xizmatlari uchun davlatimiz tomonidan “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Tatyana Abdurahmonovnani bugungi ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

С юбилеем Татьяна Абдурахмоновна!
Сегодня заместитель председателя Федерации Rowing & Canoe Узбекистана Татьяна Маматкулова отмечает своё 60-летие.
Маматкулова Татьяна Абдурахмоновна  родилась 12 июня 1963 года. С 1994 по 2013 и с 2014 по 2018 года занимала должность Генерального секретаря Федерации Rowing & Canoe Узбекистана. За этот период Федерация в области управления добилась ряда успехов. С 2015 года она является первым вице-президентом Азиатской конфедерации каноэ, а с 2018 года плодотворно работает в качестве заместителя председателя Федерации Rowing & Canoe Узбекистана. За заслуги в воспитании талантливых учеников в духе патриотизма и любви к Родине, достойно защищающих честь нашей страны на самых престижных стартах различного масштаба, награждена государством почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Татьяну Абдурахмоновну с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья, долгих лет жизни и всего самого наилучшего.